Ana SayfaSerbest Kürsüİş Güvenliği Ayakkabısı

İş Güvenliği Ayakkabısı

İş güvenliği ayakkabısı ihtiyacı insanların çalıştıkları işlerdeki çeşitli tehlikelere önlem alınması amacıyla ortaya çıkmıştır. Her işin kendine göre tehlikeleri bulunmaktadır. Eğer elektrik akımına kapılma riski olan bir işte çalışıyorsanız, yalıtkan özelliği bulunan iş ayakkabılarından giymelisiniz.

İş güvenliği ayakkabısı almadan önce özelliklerine dikkat etmelisiniz ve çalışma ortamınıza uygun olan ayakkabıları tercih etmelisiniz. İş güvenliği ayakkabılarının onlarca çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları; koruyucu iş ayakkabıları, çelik burunlu ve kompozit burunlu iş ayakkabılarıdır. Bunlardan işinize en uygun olanını almanız, iş esnasında hayati öneme sahiptir. Ayrıca yazlık iş ayakkabısı ve kış için iş botları da bulunmaktadır. Sağlığınız için mevsimine göre koruyucu iş ayakkabılarını tercih etmeniz önemlidir. Tercih edilen markalar uvex ve mekap ,pars, gripper,Upower  markaları en çok tercih edilenler arasında.

indus markt

Çelik burunlu ayakkabılar, doğabilecek birçok tehlikeye karşı özelliklere sahiptir. Bunlardan bazıları, aşırı ağır yüklerin binmesi halinde ayağınızı korumasıdır. Ayrıca çarpmalara karşı ya da delinmeye karşı da koruyucu bir özelliğe sahiptir. Özellikle inşaat alanlarında bulunan çivi gibi delici maddelerin ayağınıza zarar vermesini engelleyen koruyucu bir alt tabana sahiptir.

Elektrik akımına maruz kalma olasılığı olan iş yerlerinde çalışırken kullanılması gereken ayakkabı çeşidi ise kompozit burunlu iş güvenliği ayakkabılarıdır. Ayakkabının içerisinde bulunan kompozit malzeme elektriğin iletilmesini önler.

İş ayakkabılarının ayrıca S1, S1P, S2, S3 gibi kodları da bulunmaktadır. Bu kodlar ayakkabının hangi özellikleri sahip olduğunu gösterir. Bunlar; suya dayanıklılık, çelik ara taban gibi işinizin gerektirdiği kullanım alanıyla ilgili özelliklerdir.

arıcılık malzemeleri
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Konuk yazarlarımız tarafından sitemize yollanan yazılar bu hesaptan yayınlanmaktadır. İsimsiz yazı yayınlamak istiyorsanız iletişim bölümünden sizlerde yazılarınızı yollayabilirsiniz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yazar Ol
arıcılık malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?