Ana Sayfa Mühendis Maaşları İnşaat Teknolojisi Bölümü Maaşları

İnşaat Teknolojisi Bölümü Maaşları

İnşaat teknolojisi bölümü inşaat sektörünün giderek gelişmesiyle beraber ortaya çıkan bir bölümdür. Bölümden mezun olanlar çeşitli kurumlar da ve iş sahalarında iş bulabilir. İnşaat sektörü popüler olduğundan iş bulma noktasında sıkıntı yaşamazsınız. Mühendislik ve Mimarlık bürolarında, şantiyelerde, yapı denetim firmalarında teknik eleman alanlarında çalışabilirsiniz. Maaş noktasında ise kesin olarak bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Nitekim her kurumun kendine özgü maaş politikası vardır. Her kurum için değişen bu kriterler genel olarak çalışanın performansına ve sağladığı faydaya bakılarak belirlenir.

Başlangıç Maaşları Yeterli midir?

İşe başladığınızda çok yüksek maaş beklentisi içerisine girmeyiniz. Unutmayınız ki sizler daha yeni başlangıç yaptığınızdan bir deneyim sürecinden geçmektesiniz. Kamuda aldığınız maaşlar ise genelde sabit olup 2000-4000 arasında değişiklik göstermektedir. Özel sektörde ise deneyim kazandıkça maaşlarınız pirimler dahil oldukça dolgundur. Üniversitede aldığınız eğitimi yeterli görüyorsanız ve donanımlıysanız kolaylıkla kendinizi ispat edebilirsiniz.

Tabii okul tek başına yeterli değildir. En iyi eğitimi çalışarak alırsınız. Bu sizin aynı zamanda geleceğinizi de şekillendirecektir. Başlangıç seviyesinde bilgileri üst makamlara aktarabilirseniz başarılı bir izlenim bırakmış olacaksınız. İnşaat teknolojisi bölümü maaşları bu açıdan başlangıç noktasında ön koşul değildir. Ancak yine de çok yüksek olmasa dahi aldığınız para size ilk başlarda yetecektir. Maaşlar hesaplanırken medeni durum, aile yapısı gibi durumlar da göz önünde bulundurulur.

İnşaat Teknolojisi Bölümü maaşları ne kadar

Kademe Yükselme Bu İş Alanında Ne Kadar Önemli?

Her iş sahasında olduğu gibi bu alanda da belirli şartlar dahilinde yükselebilir ve maaşlarınızı zamlı alabilirsiniz. Tabii bu durum sizin özverinize ve çalışma disiplininize bağlıdır. İnşaat teknolojisi bölümü maaşları disiplin ve performans ile artmaktadır. Hatta firma sizdeki azmi görürse daha iyi yerlere daha iyi maaşlarla gelebilirsiniz. Çalışma saatleri ise yine kurumdan kuruma değişiklik gösterecektir. Fakat inşaat sektöründe dikkat önemli olduğundan saatlerde ona göre belirlenmektedir. Neticede işçi güvenliği her şeyin üstündedir. Maaşlarınız her ay düzenli olarak yatmaktadır. Bu durum bölümün en büyük avantajıdır. Firmalar bu hususa bizzat önem verir. Düzenli yatan bir maaş işçilere motivasyon verecektir. Tecrübe ettiğiniz her iş maaşlarınızın artmasını sağlayacaktır. Bu işte mücadele etmek şarttır.

Konu ile ilgili diğer yazımız: inşaat teknolojisi bölümü

arıcılık
Elif Yaldız
Elif Yaldız
2. Sınıf Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğrencisi. Burada sizlerle bilgi alış verişinde bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.

koseni-sec-yazar-ol arıcılık

Yeni Yazılar

Mühendis Maaşları

Popüler Yazılar

Yeni Yorumlar