Mehmet Göçmen Kimdir

0
0
Mehmet Göçmen Kimdir

Mehmet Göçmen ileri görüşlü bir endüstri mühendisi, özellikle çimento ve enerji alanlarından tanınmış bir sanayici ve bunların yanında çok başarılı bir iş adamıdır. Mehmet Göçmen 1957 yılında Bursa ilinde dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin en köklü liselerinden biri olan Galatasaray Lisesi’nden mezunu olan Sayın göçmen üniversite öğrenimini 1981 yılında çok isteyerek gittiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde yapmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Lisansüstü öğrenimini ise 1983 yılında New York’ta bulunan Syracuse Üniversitesi’nde yine endüstri mühendisliği alanında tamamlamıştır. Daha sonra ise kısa bir süre yöneylem araştırmaları üzerine çalışmalar yaparak lisans hayatını başarıyla tamamlamıştır.

Daha sonraları çok iyi yerlere geleceğini henüz bilmediği 1983 tarihinde, ilk kez çalışma deneyimine başladığı yer Çelik Halat ve Tel Sanayi Anonim Şirketidir. 1996 ile 2002 yılları arasında ise Lafarge Ekmel Beton Anonim Şirketi genel müdürlüğü ve Lafarge Türkiye iş geliştirme ve dış ilişkiler başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Mehmet Göçmen

Bu görevlerinden sonra 2003-2008 yılları arasında Akçansa’da genel müdürlük görevini yürüttü. 1 Ağustos 2008 tarihi itibariyle ise insan kaynakları grup başkanlığına atanan Mehmet Göçmen, bu görevine 2011 yılında son vermiştir. 20 Temmuz 2009 tarihinde başlamış olduğu çimento grup başkanlığı görevinden ise 1 Eylül 2014’te ayrılmıştır. Bu görevinde çimentonun su gibi kullanıldığını dile getirerek bu alanın  önemini vurgulamıştır.

sabancı holding ceo

16 Haziran 2014-30 Mart 2017 tarihleri arasında Enerji Grup başkanlığı görevini yapan başarılı endüstri mühendisi Mehmet Göçmen, bu görevi süresinde gelecekte ger evin kendi elektriğini üreteceğini ön görmüş ve bununla ilgili çeşitli açıklamalarda bulunmuştur. 30 Mart 2017 tarihinden günümüze kadar ise Sabancı Holding’de CEO ve yönetim kurulu üyesi olarak başarılı olduğu iş hayatını sürdürmektedir. Ayrıca kendisi evli ve iki çocuk babasıdır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.