Mercedes Multibeam LED Teknolojisi

3515
Mercedes Multibeam LED Teknolojisi

Merhaba arkadaşlar bu yazımda Mercedes Multibeam LED teknolojisi hakkında bilgi vereceğim.

Mercedes Multibeam LED Teknolojisi Nedir?

Yıldız yeniliklere  sürdürmeye devam ediyor. Mercedes yeni 2015 CLS  Shooting Brake’nin ilk detaylarını paylaştı. Mercedes  mühendisleri tasarladığı yeni araçta şuana kadar kullanılmayan en iyi aydınlatma sistemi  hakkında bilgiler verdiler.  Sistem hakkında  ‘’ daha önce hiç olmadığı kadar iyi otomatik ve optimum aydınlatma sağlayacak’’ denildi. Mercedes Multibeam adı verilen sistem oldukça başarılı gözüküyor.

Sistem LED farlarla geliyor. Açıklamara göre,   far grubu saniyede 100 kere, kamera ve 4 kontrol ünitesi tarafından ayrı ayrı ayarlanan 24 LED farlara sahip. Sistem trafikte diğer sürücüleri rahatsız etmiyecek şekilde kendini en iyi şekilde far ayarını yapıyor ve bunu yaparkende optimum ayndınlatmadan ödün vermiyor.Mercedes’e göre sistem,  uzun farların diğer sürücüleri rahatsız etmeden sürekli kullanılmasına imkan verecek kadar iyi ayarlanmış.

 

Multibeam LED farlar ayrıca kameralar sayesinde yaklaşan tümsek ve çukurları önceden tanıyarak o kısımları daha önce aydınlatıyor. Navigasyon üzerinden yol bilgisi alan sistem virajlar için erkenden aydınlatma sağlıyor. Mercedes Ar-Ge müdürü Dr. Thomas Weber söylediğine göre ‘’Multibeam LED teknolojisiyle beraber artık farlar, değişen trafik kondisyonlarına çok daha hızlı, keskin ve doğru cevap verecekler. Sistem sunduğu performans ile sürücülerin pek çok yol kondisyonunu önceden fark etmesini sağlayacak.  Mercedes, kamera tabanlı viraj tanıma gibi teknolojileri de barındıran bu sistem ile otomobil endüstrisindeki gelişmelere öncülük yapan karakterini bir kez daha kanıtlamış oldu.’’   dedi.


Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.