Ana Sayfa Eğitim Tarih Nazilerin icat Ettiği Silahlar

Nazilerin icat Ettiği Silahlar

İkinci dünya savaşı sırasında ülkelerin askeri güçlerini sürekli arttırması sonucunda savaş alanında üstün gelmek için üst düzey silahlar geliştirmişlerdir. Üretilen bu silahlar yüzlerce hatta binlerce insanın hayatına mal olmasına neden olmuştur. Bu acı tablo olmaması gereken bir durum olsa da insanlık ve güç tutkusu olduğu sürece savaşlar olacaktır ve bu tabloyu görmeye her zaman mecbur kalacağız. İşte nazilerin icat ettiği silahlar:

Atom Bombası

Birçok tarihçi İngiliz ve Sovyet belgelerine dayanarak Nazi bilim adamlarının atom bombasını Amerikadan daha önce geliştirdiğini iddia ederler. Einstein Başkan Roosevelt’e mektup yollayarak atom bombası konusunda uyarmıştır. Daha sonra Amerika yüksek bir bütçe ayırarak atom bombasını geliştirmiş, ilk deneme amaçlı kullanıldığında 12.000 metre yüksekliğe ulaşmış, 16 km çapında çevreye zarar vermiştir. Üretildiği yıl içerisinde Japonya’ya atılarak milyonlarca insanı öldürmüştür.

Atom bombası

Nazilerin icat Ettiği Silahlar Nelerdir

Jet Motorlu Savaş Uçağı

İkinci Dünya savaşının son zamanlarında nazilerin umut bağladığı jet motorlu uçaklar 1942 yılında yapılmasına rağmen Hitler’in isteği üzerine 1944 yılında savaşa katılmış fakat istenilen başarıyı gösterememiştir.

nazi savaş uçağı

Hayalet Uçak

Nazi uçakları yüzünden zorluk yaşayan müttefikler radar sistemlerini geliştirdiler. Bunun üzerine Hitler radar sistemlerine yakalanmayan bir uçağın prototipi yaptırdı. Fakat daha sonra Hitler intihar ettiği için seri üretime geçilemedi. Daha sonra bu uçaktan esinlenen Amerika B-2 bombardıman uçağını yaptı.

hayalet uçak

Robotik Silahlar

Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz nazilerin icat ettiği oyunca boyutlarına sahip uzaktan kumandalı tanklardır. Naziler bu tankları mayınları temizlemek, düşman tanklarının altına girip infilak ederek yok etmesi için yapılmıştır. Fakat yeterince küçük olmadığı için diğer tanklar tarafından fark edilip vurulunca başarısız bir proje oldu.

Nazi robotik silah

Nazi Roketleri

Naziler o dönemde yüksek bir bütçe harcayarak menzili 300 kilometreyi bulan V2 roketlerini geliştirdi. Bu roketlerin amacı ise Britanya topraklarından sonra Amerika’yı vurabilmekti. Savaşın sonlarında geliştirilen bu roketler savaşın sonucunu değiştiremedi. Daha sonra bu roketleri geliştiren Wernher von Braun savaştan sonra ABD Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’da çalışmaya başladı.

Nazi roketi

Helikopterler

1930’larda yapılan Fl-185 savaşta kullanılmış ilk modern helikopterdir. Savaş bittikten sonra Amerika bunu ele geçirip kendi helikopterlerini tasarlamıştır.

Nazi helikopteri

The Bacmen Ba 349 Natter

Günümüzdeki füze kalkanlarına benzeyen sistem, yerden dik havalanan bu araç rakip uçaklar yaklaşınca silahlarını ateşlemeye başlıyor.

The Bacmen Ba

Ve daha bunlar gibi yüzlerce gizli projenin varlığı sözkonusu.

5 Yorum

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.

koseni-sec-yazar-ol

Yeni Yazılar

Mühendis Maaşları

Popüler Yazılar