Ana SayfaAndroid Hakkında HerşeyÖğrenciler için android uygulamalar

Öğrenciler için android uygulamalar

Elimizde bulunan akıllı cihazlar ne amaçla kullanıyoruz? Aslın bu cihazlar sandığımızdan dahada akıllı olabilir şimdi sizlere mühendis ve mühendis adaylarının pek çok alanda işine yarayabilecek Android uygulamalar tanıtacağım. Bu uygulamalar sizlerin günlük hayatta kilogramlarca ağırlıktaki bilgisayarlarınızı her an yanınızda taşıma gibi dertlerden bir nebze olsun kurtaracağına inanıyorum. Burada gösterdiğim uygulamaların bazıları ücretli bazıları ücretsiz ancak işimize yarayacak ve bizi bir adım öne taşıyacaksa üç beş liranın pek önemi kalmıyor açıkçası. Wolfram Alpha ile başlayalım.

Android Uygulamalar

Mathemathica yazılımının üst versiyonu olarak öne sürülen bu uygulama bir arama motoru olarak işlev görmektedir. Wolfram alpha ile her türlü matematiksel, fiziksel, kimya, daha nice alanlarda ki işlemleri yapabilirsiniz. İntegral çözme, diferansiyel denklemler, grafik çizme … Sadece arama yerine denklemi yazınız size tüm sonuçlarını verecektir.

Ancak bu arama motoru çok daha detay içeren kesin sonuçlar elde eden bir arama motorudur. Wolfram Alpha sizi herhangi bir linke yada bağlantıya yönlendirmeden kesin sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Küçük bir örnek verecek olursam ” Türkiye ” kelimesini arattığınız taktirde program size Türkiye de yaşayan insan sayısını, yüz ölçümünü, dünya üzerindeki koordinatlarını, kısacası Türkiye hakkında temel olarak bilinmesi ne gerekiyorsa bunu size herhangi bir link yönlendirmesi yapmadan sağlıyor. Wolfram Alpha da tarih, ülke, şehir vb. gibi herşeyi araya bilirsiniz. Wolfram Alpha Google playde sanırım ücretli. Ücretsiz apk sını vereceğimiz linkten indirebilirsiniz. Wolfram Alpha apk indir

Mühendis Beyinler Android Uygulaması

Mühendis Beyinler sitesinde bulunan haberlerden ve yeni yayınlanan makalelere daha hızlı ve kolay şekilde ulaşmak için kurmuş olduğumuz android uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sitemizde bulacağınız her türlü makale, video, galeri vb. bilgisayara bağlı kalmadan takip edebilirsiniz. Uygulama anlık güncellenmektedir. Sitede yayınlanan bir yazı aynı anda android uygulamanızda da görülecektir. Uygulamayı indirmek için google play mağazasından ” Mühendis Beyinler” aratarak ulaşabilirsiniz.

Elektrodroid

Elektronik ile ilgilenen arkadaşlarımın çok işine yarayacağını düşündüğüm bu uygula sizlere her türlü kolaylığı sağlıyor. Kolay bir arayüzü olan bu program biz mühendis ve mühendis adaylarının üzerinden hesaplama yükü bir nebze almış oluyor. Program bizlere güç hesaplama, direnç renk kodları hesabı, entegre hesapları, pinler, pil ömrü hesaplama, kondansatör hesapları gibi karışık hesapları otomatik olarak bizlere sağlamış oluyor. Uygulamayı kendinizde karıştırarak çok kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Program bizlere Türkçe dil desteği de sağlıyor. Programı indirmek için google playden “Elektrodroid” diye aratınız ücretsizdir.

EveryCircuit

Elektronik çizim programı olan bu uygulama aklınızda bulunan devreyi telefonunuzla dahi çizip simile edebileceğiniz bir program. Program bizlere akım ve voltaj ayarı gibi imkanlarda sağlamaktadır. Bu ayarlar sayesinde daha temiz bir işçilikle güzel devreler çıkartmamız mümkün. Program aynı zamanda sizlere yapılan hataları da bildiriyor. Devrenizde ki bütün birimleri ayarlaya bilir hatta frekans ayarı yaparak çok daha detaylı bir devre şeması uygulayabilirsiniz.

Calculator ++

Buprogram bizlere hesaplama işlerimizde kolaylık sağlıyor. Emsallerine göre daha kullanışlı ve detaylı olan bu program aynı zamanda yazmış olduğunuz karmaşık denklemleri en az hata oranında sonuçlandırabiliyor. Program yazmış olduğunuz fonksiyonel denklemin grafiklerini de size aktarıyor.

C4droid

Bu uygulama c/c++ dilinde kod yazmamıza olanak sağlıyor. Herhangi bir internet bağlantısı olmadan yazdığınız programı derleyebilir hatalarınızı görebilirsiniz. Otobüste dahi program yazmak, neden olmasın alırım bir dal. :)

Engineering Unit Converter

Program bizlere geniş çaplı dönüşüm birimleri sağlamaktadır. Uygulama bizlere mümkün olan bütün dönüşümleri sağlamaktadır. Kullanımı esnasında internet bağlantısı istememesi ve boyutu ile ön plana çıkan bu program sizlere boyutundan daha büyük işlerde yardımcı olacağı kesin.

Smart Tools

Pek çok ölçü aletini içerisinde bulunan bu program barındırdığı içeriklerle sizlere çok büyük kolaylık sağlamayı hedefliyor. Program içerisinde kumpas, ses ölçme, gönye vb. gibi bütün ölçme aletlerini bulmanız mümkün. Programda ayrıca widget de bulunması bizler açısından büyük kolaylık sağlıyor.

AIDE

Program bizlere java, xml, android sdk, c / c++, android NDK ile uygulama geliştirmeyi sağlıyor. Program yazdıktan sonra yazılımınızın hata uyarıları ile düzenleyebilir ve programınızı derleme işlemini yapabilirsiniz. Derleme işlemini gerçekleştirdikten sonra programınızı .apk olarak kaydedebilirsiniz.

 Kal Scientific calculator : Hesap makinesi android

Benimde kullandığım çok başarılı bir hesap makinesidir. Sadece üste küçük bir alanda reklam çıkmaktadır. Çok rahat etmemektedir. İnternet bağlantınızı kapatırsanız açılmayakcaktır. Sorunsuz kullanabilirsiniz. Play de ki tüm hesap makinelerine bakmışımdır bu içlerinde en iyisidir. Gönlünüz rahat kullanabilirsiniz.

kal scientific calculator

Kemal Okur
Kemal Okur
Fırat Üniversitesi Mekatronik mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. İlgi alanlarım elektrik elektronik, mekatronik, kendin yap, uzay zaman olgusu, Mucit ve bilim adamları.

2 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?