iç Mimarlık Maaşları

11654
iç mimari

İç mimarlık, mimarlık sektörü içerisinde bulunan önemli alanlardan bir tanesidir, bu yazımda iç mimarlık maaşlar hakkında bir takım bilgiler verdim. Mimarlıkta, bir binanın iç görünümü ve dekorasyonları çok önemlidir. Mimarlık matematiksel ve tasarımsal bir meslektir. İki alanı paralel olarak yürütmeniz gerekiyor. Bir binanın iç tasarımını yapabilmek için, binanın amacına her zaman dikkat etmeniz gerekmektedir. İç mimarlık maaşları alanlara ve kişinin yeteneğine göre değişebiliyor, fakat devlete bağlı bir iç mimar olarak çalışmak ile özel bir şirkete bağlı bir iç mimar olarak çalışmak arasında dağlar kadar fark olabiliyor.

iç mimar

 

Özel şirketler her zaman mimarın yeteneği ve yapabildiği işe göre maaşını vermektedir, fakat devlette maalesef sadece asgari veya asgarinin biraz daha üzerinde olacak şekilde maaşlar verilmektedir. İç mimarlık, matematik ve tasarımı sevdiğiniz sürece, kolaylıkla yapabileceğiniz bir meslektir, fakat her meslekte olduğu gibi, işinizi severek yapmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için ise doğru ortamda çalışmanız gerekiyor. Maddi ve manevi olarak ortamın size olumlu enerji vermesi gerekiyor. Aslında her meslekte aynıdır ve iç mimarlık maaşları yeteneği göre verilse bile, eğer siz ortama ayak uyduramazsanız ve başarılı projeler çıkaramazsanız, rakamlar her zaman aynı seviyede kalıyor ve aslında hiç yükselmemiş veya gelişmemiş oluyorsunuz. İç mimarlık maaşları her yıl bir defa zamlanmaktadır ve bu zamlar kimi mimarlar için çok büyük olurken, kimileri için çok fazla etkilemiyor.

Ülkemizde mimarlık ve mimarlık içerisinde bulunan alanlar da çok önemlidir ve mimarlara aslında ne kadar hissetmesek bile çok fazla değer verilir, çünkü yaşadığımız ülke, doğa affetlerin çok fazla olduğu bir ülkedir. Özellikle denize yakın bölgelerde, deprem ve tsunami gibi doğal affetler çok fazla gerçekleştiğinden, ona göre mimariler yapılmaktadır. Mimarlıkta bir kişi istediği bir projeyi yaptırabilir veya gerekli olan binayı kendi projesi olarak yapabilir, fakat kolay değildir, çünkü işin içerisinde bulunan herkesi ikna etmesi gerekiyor. Ne kadar insanları ikna edebilirseniz, iç mimarlık maaşları o kadar etkilenmektedir. Bir mimar olabilmek çok özel bir meslektir ve herkes bunu yapamaz, bu sebeple mimarların kendilerine ve mimarlara çok saygı gösterilmesi gerekiyor. Onlar sonuçta bizim için en sağlam temeli olan binaları proje haline getiriyorlar.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.