Prototip V12 Motor Yapımı

3
6036
Prototip V12 Motor Yapımı
robolink-banner

Arkadaşlar merhabalar.  Geçenlerde paylaştığımız Küçük Uçak Motoru Yapımı videosundan sonra bu seferde Prototip V12 Motor Yapımı videosunu yayınlamak istedim. Prototip V12 Motoru bir İspanyol mühendis  tarafından yapılmaktadır.  Ben çok başarılı buluyorum.   V12 motor hakkında bilgi verecek olur isek, bir tane krankı döndüren altışarlı iki sıra halinde 12 tane silindirden oluşur.  Silindirler arasındaki açı genellikle 60° olarak ayarlanır, bunun yanı sıra daha farklı açılar da kullanılabilmektedir . Her iki sıranında düz 6 silindirli  motorlara benzemesi nedeniyle V12 motorlar son derece düzgün ve dengeli çalışırlar. Ayrıca denge şaftlarına (balance shaft) ihtiyaç duymazlar.  İyi Seyirler…

Paylaşır mısınız?
Oğuzhan Mallı
Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin editörüyüm, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim. Bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyorum.

3 Yorum

  1. Merhaba benim farklı bir projede kullnmak için v12 motrun yaklaşık uzunluk olarak 40 cm dolaylarında gerçek ölçülerinin küçültülmüş çizimleri gerekiyor nerden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

  2. Oğuzhan Mallı… YOLUN AÇIK OLSUN. Mehmet Mallı Plastik sektöründen! tanırmısın?
    1- Sizler her yönüyle kapasiteli gençlersiniz!. Lakin var olan şeylerden ziyade hayaller, gerçekleşmesi muhtemel hayalleriniz yokmu? Mesela Tek kişiyi uçuracak sistem. Avuçlarıma tutacağım pervane ile yön verceğim dizaynda uçak uçmak! adına ne dersen.
    Yakıtsız devirdaim! mesela yyerçekimiyle, dalga ile suyun kaldırma kuvvetiyle!.
    Elektirik üret kardeşim üret üret savaşları durudurrrrr.! Neyse en azından iyi yoldasın.

Düşünceleriniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here