Rewrite Tekniği ile Google için Özgün Yazı Oluşturma

4192
rewrite tekniği ile google için özgün yazı oluşturma

Merhaba arkadaşlar. Siz yazarlarımız ve arkadaşlarımıza özgün yazının önemini anlatmak istiyoruz ve sizlere rewrite tekniği ile google için özgün yazı oluşturmayı göstereceğiz. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Rewrite Tekniği ile Google için Özgün Yazı Oluşturma

rewrite tekniği

Rewrite tekniği ile Google için özgün yazı oluşturma; Arkadaşlar, Google bizlerden özgün yazı yazmamızı yani diğer sitelerden kopyala yapıştır yapmamızı istemiyor. Google firmasının oluşturduğu çok karmaşık bir algoritma ile yazmış olduğunuz paragraf diğer sitelerdeki paragraflar ile karşılaştırılıyor eğer birebir tutan bir paragrafa denk gelirse sizin yazmış olduğunuz yazının Google seo ayarlamaları ne kadar güzel ayarlanmış olursa olsun sizin yazınızı Google sıralamasında en sonlara atar buda yazınızın popülaritesini ve sitemizin ziyaretçi sayısını düşürür. Sizlerin yazısını sadece facebook sayfamızdakiler değil Google armalarında bulup okuyan insanlarda olacak. İşte bu yüzden özgün yazı yazmamız gerekiyor.

Peki bilmediğimiz konu hakkında öğrenmek için yazı yazmayalım mı?

Elbette yaza bilirsiniz şu şekilde istediğiniz konu hakkında yazılar yazabilirsiniz. Bunu 2 şekilde yapabilirsiniz.

  1. Yazmak istediğiniz konu hakkında makaleler okuduktan sonra kendi yorumunuzla yeniden yazabilirsiniz.
  2. Makaleyi paragraflara ayırarak paragrafları tekrar kendiniz yorumlaya bilirsiniz.

Yazının özgünlüğü hakkında ufak bir örnek vermek istiyorum bu örneği herhangi sitede buldum.

Orijinal makalede geçen cümle şöyle:

“Hibe kredi, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere verilen, 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız, “Sıfır Faiz” ve uzun vadelerle ödeyeceğiniz kredilerdir. Bu kredi desteğinde hiç faiz ödemezsiniz”

Re-write tekniği ile aynı cümle şöyle yazılabilir :

“5 yıl sonra ve sıfır faizle geri ödeyebileceğiniz ve girişimciler için son derece ideal bir ödeme planı olan kredilere “hibe kredi” denir.”

Gördüğünüz gibi bu cümlede anlam aynı olmasına karşılık, kurulan cümle farklıdır. Yani birebir kopya değil, aynı cümleyi farklı bir ifade kullanarak özgünleştirmiş olduk.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.