Ana SayfaWordpressWordpress Admin Panele Giremiyorum

WordPress Admin Panele Giremiyorum

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sayfamıza atılan bir sorun üzerine hazırlıyoruz. Bir arkadaşımızın sorusunu değerlendirelim; “wordpress admin panele giremiyorum, wordpress admin panele giriş yapamıyorum”. Sorun: wordpress admin panele giriş yapıldığında boş bir sayfa görülüyor. Bunun bir çok nedeni olabilir. Başlıca bir kaç çözümü ele alalım yazımızda.
Teknik destek için ekleyebilirsiniz skype: “muhendisbeyinler”

1. Yol: Son Yüklediğiniz Eklenti den Kaynaklı Hata Olabilir.

Bir eklenti yükledikten sonra Admin paneline ulaşamıyorsanız büyük ihtimal son yüklediğiniz eklenti yüzünden olabilir. Peki bu sorunu nasıl çözeriz?

Anadizin > wp-content >plugins klasörüne girerek son yüklediğiniz eklentiyi sileceksiniz. Ardından panele girebilirsiniz. Eğer hala düzelmedi ise sorun başka bir eklenti yüzünden de olabilir. Sorun tamamen eklenti kaynaklı mı onu öğrenmek için Anadizin > wp-content deki “plugins” klasörünün ismi değiştirin. Basitçe başına u harfi koyun. Eğer be değişimden sonra admin paneli açıldı ise sorun eklenti kaynaklı. Tekrar eski haline getirin, eklentileri bilgisayarınıza indirin ve tek tek yükleyiniz. Aynı zamanda admin panelini kontrol ediniz.

WordPress Admin Panele Giremiyorum Çözümü

2. Yol: Eklentiler den Kaynaklı Hatalar Olabilir.

Anadizin> wp-content >plugins | plugins dosyasının ismini pluginsAB ( Veya diledğiniz bir adlandırma çok önemli değil ) olarak değiştirin ve eklentileri inaktif pozisyona getirin. Eğer sorun eklentilerden kaynaklanıyorsa admin panele gireceksiniz.

Eklentileri kullanmayacak mıyım ? Eklentileri tabi ki kullanabileceksiniz . Sorun Hangi eklentide sorun olduğunu bulmak. Panelden Bütün eklentileri pasifleştirin ve teker teker kontrol ederek eklentilerin hangisinde sorun olduğunu bulun.Temanız da yapılan değişiklikleri geçici olarak varsayılan yapın. ve eklentiyi tekrar kurmayı deneyin.

3. Yol Temalardan Kaynaklı Hata

Eklenti hatasından kaynaklanmadığını düşündüğünüz durumlarda hatayı diğer bir sorun olan tema hatasında arayın derim. Önerim; editleme hatası yaptığınız dosyayı tekrar ftp’den orjinalini yüklemeniz. Bu sorularınız cevabı olacaktır.

Genelde functions.php (işlevler) dosyasından doğan bir sorundur. Orjinal’ini gönderin sorun düzelecektir.

wordpress admin panele giremiyorum

4. Yol Hosting Değişikliği yaptım panel açılmıyor .

Olabilir neden olmasın . Öncelikle önerim htacces dosyasının içeriğini silin (yedeğini alarak) boş bir şekilde ana dizine atın tekrar wp-admin silip tekrar yükleyin. Böylece Admin Panel’ine giriş öyle veya böyle sağlanacaktır.

5. Yol wp-config.php yüzünden olabilir.

wp-config.php sayfasının bazı nedenlerden dolayı kodlama türü değişebiliyor. Geçenlerde başıma gelmişti. Bir deneyim dedim. wp-config.php dosyasını note++ ile açınız. Tüm kodları kopyalayınız. Ardından kodlama türünü ANSI olarak yapınız. Daha sonra kopyaladığınız kodları tekrar içeri yapıştırın. Kaydedip tekrar ftp den dizinize atınız. Sorun çözülecektir. wp-config.php dosya izini 644 olmalıdır.

6. Yol .htacces dosyası yüzünden olabilir.

.htacces dosyanızın yedeğini aldıktan sonra ana dizinden silin veya içeriğini alttaki kod ile değiştiriniz. Sorununuz çözülecektir.

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

Umarım yardımcı olmuşuzdur. Kolay gelsin.
İlginizi çekebilecek diğer yazımız : htaccess site hızlandırma

Teknik destek için ekleyebilirsiniz skype: “muhendisbeyinler”

28 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?