Ana SayfaMühendis MaaşlarıSu Ürünleri Mühendisliği Maaşları

Su Ürünleri Mühendisliği Maaşları

Su ürünleri mühendisliği son dönemlerin en ilgi çeken mesleklerinden biri haline gelmiştir. Son dönemler en sık ihtiyaç duyulan su ürünleri mühendisliği için ilgili üniversitelerin su ürünleri bölümünden mezun olunması gerekecektir. Su ürünleri mühendisliği mesleği ile ilgili en merak edilen konular su ürünleri mühendisliği maaşları ve mesleğin getirdikleridir. Meslek, dışarıda çalışmayı seven, sabırlı olan ve biyolojiden hoşlanan kişiler için idealdir. Bu tarz kişilerin su ürünleri mühendisliği mesleğine yönelmesi ömür boyu güvenle yapılabilecek bir meslek kazanılmasına yardımcı olacaktır.

su ürünleri mühendisliği maaşları

Su ürünleri mühendislerinin görevleri

Su ürünleri mühendisleri belli başlı işlerle ilgilenmektedir. Bu işlerden ilki su ürünler türleri ile ilgilenilmelidir. Suda yaşayan canlılar ile ilgilenilmesi de su ürünleri mühendislerinin görevlerindendir. Bunun yanı sıra mühendislerin ilgilenmesi gerektiği bir diğer alan ise su ürünlerinin beslenmesi ve doğru yemin tercih edilmesinin sağlanmasıdır. Bu sayede suda yaşayan her canlı güvenle yaşamına devam edecektir.

sut-ve-urunlerinin-icine-neden-melamin-eklenir

Su ürünleri bölümü iş olanakları nelerdir?

Su ürünleri bölümünden mezun olan birinin iş olanakları bellidir. Bu tarz mühendislerin en sık tercih ettikleri çalışma ortamları üreme çiftlikleridir. Bakanlığa bağlı su ürünleri yetiştirme çiftliklerinde çalışabilen su ürünleri mühendisleri daha çok açık alanlarda çalışacak ve doğa ile iç içe bir çalışma sergileyecektir. Devletin yanı sıra özel olan çiftliklerde çalışılması da mümkündür.

Su Ürünleri Mühendisliği Maaşları Ne Kadar

Her meslekte olduğu gibi su ürünleri mühendisliğinde de en merak edilen nokta maaş miktarıdır. Su ürünleri mühendisliği maaşları son derece önemlidir. Devlette çalışan yani tarım orman ve köy işleri bakanlığında hizmet veren su ürünleri mühendisliği maaşları çok daha fazla olacaktır. Bu tarz kişiler 4.000 ile 8.000 arası bir maaş alacaktır.

Özel sektörde ise net bir miktar yoktur. Fakat mühendislerin 3.500 TL’den aşağı bir ücret almaları beklenmemelidir. Özel sektörde alınacak olan maaşların devlette alınanlar kadar yüksek olması beklenmemelidir. Maaşlar çok büyük değişiklikler göstermese de genellikle devlet maaşlarına oranla daha düşük olmaktadır. Su ürünleri bölümü 4 yılık olduğundan alınan maaşlar 2 yıllık bölümlere oranla daha fazladır. Bu miktar kişinin başarısına ve çalışma hayatı tecrübesine göre de değişiklik gösterecektir.

Elif Yaldız
Elif Yaldız
2. Sınıf Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğrencisi. Burada sizlerle bilgi alış verişinde bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.

6 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?