Taşınabilir Rüzgar Türbinleri

2525
taşınabilir Rüzgar Türbinleri

Merhaba arkadaşlar bu yazımda taşınabilir rüzgar türbinleri hakkında bir takım bilgiler vereceğim.

Taşınabilir Rüzgar Türbinlerinin Faydaları:

Amerika’nın ünlü enerji şirketi  Uprise Energy taşınabilen rüzgar türbini sistemi üretti. Taşınabilir rüzgar türbinleri ortalama 50kw güç üretmektedir. Kırsal kesimlerde ve şehir merkezinde kullanılabilmektedirler. Taşınabilir rüzgar türbinlerinin rahatça taşınabilir olması avantajlarından birisidir. Ayrıca rüzgarın hızına bağlı olarak da  enerji üreten mobil rüzgar türbini sisteminin ürettiği enerjiyle en az 15 tane evin elektrik ihtiyacını karşılamaktadır. Sistemin en önemli avantajlarından bir başkası depolanabilmesidir.

Mobil Rüzgar Türbininin Kullanım Alanları

Mobil rüzgar türbini üreten şirket Uprise Energy’nin açıklamalarına göre mobil rüzgar türbini konserlerde, festivallerde, dikey delme işlemleri, kamplarda, merkezi bölgelerden uzak yerlerde kullanıcıların elektrik ihtiyacını karşılamakta oldukça verimli olması taleplerin artıran nedenlerdir. Ayrıca sistem kolay ve hızlı bir şekilde kurulmakta ve her arazi koşullarına karşı uygun enerji üretebilmektedir.

Her an etrafımızda meydana gelen rüzgar enerjisi ne kadar randımanlı kullanılabilir? Bu sorudan yola çıkan Kickstarter projesi küçük boyutlarda, mobil rüzgar türbinleri üretmek amaçlı işe koyulmuş.

Bu projede İzlandalı bir kuruluş bunu çantanıza sığacak duruma getirerek tamamıyla orijinal bir başarıya imzasını atmış. Toplamında dört çeşitli boyutta üretilen ürünlerin en minik modeli yalnızca 50 Watt üretmekte ve 680 gr ağırlığında.

Sonraki modeller sırası ile 400 Watt ve 1000 Watt üretebiliyor. En büyük kapasiteli alternatif ise 2500 Watt üretmekte.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.