Unifying Alıcı Nedir ve Unifyingle Alıcılarımızı Donanımlarına Kavuşturalım

1
1
unifying alıcı nedir

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kablosuz fare, klavye veya aklınıza gelebilecek bütün logitech markalı kablosuz donanımları bir alıcı ile eşleştirmenize yarayacak mause veya klavyenizin bozulan veya kaybolan alıcısını değiştirip yenisi ile eşleştirmeye yarayan uygulamayı anlatmaya çalışacağım.

unifying ile alıcılarımızı donanımlarına kavuşturalımKablosuz fareler kullanım açısından işlerimizi ne kadar kolaylaştırsa da küçük alıcıları kaybolduğu zaman çöpe atılacak bir elektronik parça halini alıyor. Onca paralar verip aldığımız bu fareleri artık çöpe atmak zorunda değiliz. Üzerinde resimde görüldüğü gibi unfying işareti olan nano alıcımıza birden fazla kablosuz fare ve klavye tanımlayabiliriz. internet üzerinden veya bozulmuş bir farenin nano alıcısını kullanabiliriz. Tek ihtiyacımız olan üzerinde unifying işaretinin olması. (DİKKAT: Bu uygulama sadece Logitech markalı cihazlarda uygulanabilir.)

unifying ile alıcılarımızUygulamayı bir fare üzerinden anlatmaya çalışacağım. Uygulamaya başlamak için aşağıdaki verdiğim 1. linkten logitech unifying uygulamasını indiriyoruz. Güncel ve bilgisayarınız ile uyumlu olmasına dikkat edin. Uygulamayı indirdikten sonra faremizi on-off tuşundan off durumuna getiriyoruz ve etrafta başka Logitech marka unifying destekleyen fare veya klavye gibi şeylerin olmamasına dikkat ediyoruz. Ben kendim yaparken yanlışlıkla odada bulunan başka bir fare ile eşleştirme yapmıştım buna dikkat etmelisiniz. Bunları yaptıktan sonra uygulamayı açıyoruz ve adımları takip ediyoruz. Artık faremiz yeni alıcımızla eşleşmiş oluyor. Bu uygulama sayesinde faremiz ile klavyemizi tek alıcıya bağlayabilir veya bozulan alıcımızı değiştirebiliriz. Unifying destekleyen alıcılar da ayrıca satılmakta fakat fiyatları biraz yüksek. Vazgeçemediğiniz klavyeniz veya fareniz varsa bu alıcılardan alıp eşleşmede yapabilirsiniz.

Birde unifying olan fareler ve unifying olmayan alıcılar var tabii. Bunlar için ise aşağıda verdiğim 2. linkten Logitech connection utililty adındaki uygulamayı kuruyoruz. Kurduktan sonra yine benzer adımları uygulayarak faremizi klavyemizi yeni alıcısına kavuşturuyoruz.

Bu sayede alıcısı bozulmuş bir Logitech ile faresi bozulmuş Logitech lerimizi çöpe atmak yerine bozulan kısımlarını atıp çalışanları tekrar kullanılabilir hale getirebiliriz.

1 Yorum

  1. elimde 2 adet Unifying logitech eski fare var ve birbiriyle calisiyorlar ama yeni aldigim Unifying logitech ikisiylede calismiyor :)

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.