Ana SayfaArabalar Hakkında BilgilerAracınızı Satmadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Aracınızı Satmadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle şunu unutmayın. Günümüzde insanlar almayı düşündükleri araçları mutlaka ekspertiz yaptırmaktadır. Bildiğiniz bir kusuru Kesinlikle saklamayın. Bu hem etik olmaz hem de büyük olasılıkla ekspertiz durumunda ortaya çıkar. Aracınızın bilmediğiniz bir kusurunun olma olasılığına karşın tavsiyemiz aracınızı Satılığa çıkarmadan önce oto ekspertize sokarak bir rapor almanız. Bu raporu alıcıya sunduğunuz zaman aracınız için mutlaka artı puan almış olacaksınız.

motor ve iç donanım kontroller
Aracınızın ne kadar kusuru varsa açık açık yazın. Ne kadar açık olursanız yine o kadar artı puan kazanmış olacaksınız. Şunu unutmayın aracınızla ilgili bir kusuru sakladığınız zaman bunun ortaya çıkması durumunda hem sizin hemde karşınızdaki müşterinin zamanını belkide parasını çalmış olacaksınız. Araçlarda en çok merak edilen kaporta boya durumudur. Eğer sonradan olan ufak tefek çizik ya da göçükler varsa bunları yaptırmadıysanız yine açıkça belirtin. Aksi durumda alıcının araç başında fiyat kırmaya çalışması için koz vermiş olursunuz. Aracınızın içinde çalışmayan bir aksam varsa mutlaka belirtin. Mekanik bir kusuru varsa mutlaka tamir ettirin.

Aracınızın lastik durumunu kontrol edin. Yedek anahtarınızın olmaması sizin için yine olumsuz bir durum. Tamamlama şansınız varsa tamamlayın, yoksa mutlaka öncesinde alıcıya belirtin. Aracınızın onarılması gereken ya da eksik olan bir parçası varsa önceden belirtin. Önceden müşteriyle anlaşıp fiyattan düşün ya da sağlam bir durumda satılığa çıkarın. Eğer internet ilanıyla satıyorsanız ilanınızda aracınızın özelliklerini mutlaka doğru belirtin. Aracınızda bulunan donanımlarını doğru işaretleyin. Boya kaporta durumunu mutlaka işaretleyin. Bu şekilde kendinizi garantiye almış olursunuz. Alıcı bu bilgilere istinaden geldiğinden eksik ve hatalı bilgiler olursa eğer sonra tatsızlıkla karşılaşmayın. Aracınızın muayene ve bakım durumunu kontrol edin. Aksi durumda yine araç fiyatından düşülebileceğini unutmayın.

araç muayenesi
Alıcıyla anlaşmanız durumunda satış işlemi için notere gittiğinizde son dakika sürpriziyle karşılaşmayın. Bunun için aracınızın muayenesi olacak, Ödenmemiş mtv borcunuz olmayacak. Aracınızın üzerinde rehin varsa mutlaka kaldırılmış olacak. Aracınızın zorunlu trafik sigortası bitmemiş olacak. Aksi durumda aracın satış işlemini gerçekleştiremezsiniz. Satış anında son dakika sürpriziyle karşılaşmayın.

Erman Oğul
Erman Oğul
Otomobiller hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaya çalışıyorum.
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?