En İyi 5 Bilim Kurgu Film Önerimiz

50408
en-iyi-5-bilim-kurgu-film

Bu yazımda sizlere 5 tane seçtiğim en iyi bilim kurgu filmini önereceğim. Sizlerinde beğendiği filmler var ise yorum kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz. :)

5The Martian / Marslı  (2015)

Özet: 2035 yılında Ares 3 mürettebatı Mars yüzeyine sefer düzenlemektedir. Bir fırtına yüzünden gezegeni terk etmeleri gerekmektedir, tahliye sırasında kuvvetli fırtına birincil iletişim anteninin parçasını kırarak astronot  Mark Watney’in (Matt Damon) karnına şiddetli bir şekilde çarparak onun uzay elbisesini deler ve onu uzağa fırlatarak kaybolmasına neden olur. Bu olay onun Mars’ta mahsur kalmasına neden olur ve yaşam mücadelesi başlar.

Önceki

23 Yorum

  1. Valla güzel filmler. Geleceğe dönüşü zaten hepimiz biliyoruz. 2013 yapımı iki filmden de sayenizde haberdar oldum. Onlar da gzele benziyor, üstelik tanınmış isimlermiş. İzleyeceğim.

  2. Alien,interstella,gravity,ay,terminator1,martrix, bence en iyi 10 15 olmalıydı liste bir çok filme haksızlık yapılmış.

  3. listedeki filmler iyi de ilk 5 değil de 10 falan yapsaydınız. 5 az olmuş. ayrıca eksik olmuş. yine de güzel yazı. teşekkürler

  4. Bulsam da tekrar izlesem, 70li yıllarda çekilen uzay yolu dizisi… kapgan körklü, mr spaklı… hatta Sadri Alışık turist ömer uzayda diye komedi bilim kurguda oynamıştı

  5. ya bu ilk beşi düzenleyen arkadaş bu flimleri izlememiş sanırım intersitellar ,prometeus, halo bu listedeki 2 flim harici digerlerinden kat kat iyidir :)

  6. merhabalar seçmiş olduğunuz filmler çok güzel filmler ama iyi bir film izleyicisi olarak bilim kurgu dalında en iyiler tabirine uymuyor MATRİX, PROMETHEUS, ALIEN, DENEY, UZAY YOLU, KURTULUŞ GÜNÜ, DÜNYA SAVAŞI gibi birçok filmin hakkı yenmiş olur. Bence bu dalda aranacak olan en iyi özelliği gelecekte olabilecek ve kullanılacak makina ve malzemelerin akıl almasıdır ve yapılabilir özellikte olmasıdır ki bu bilim ve teknolojiyi tetikler

  7. Yildizlar arasi filmini asla bu beslide es gecmemelisiniz harika ve surukleyeci bir film ,filmi izlerken gerceklik kokusu burnunuza geliyor

  8. Marslı nın Özeti daha çok şu olabilirdi: biz amerigalılar Marsta bile bokumuzlan olsada Bayındırlık işlerinden vazgeçmeyiz annadın mı?

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.