Ana Sayfa Yazılım Mühendisliği Facebook Sayfasının Erişimi Nasıl Artırılır

Facebook Sayfasının Erişimi Nasıl Artırılır

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere facebook sayfanızın erişimini nasıl artırabilirsiniz sorusunu cevaplayacağız. Aralık 2013 te facebook sayfasının erişimi ile ilgili yeni degisiklikleri açıkladı. O zamandan beri marka değeri olan coğu facebook sayfası erişiminde düşüş meydana geldi. Altı ay önce çalışan şeyler su anda çalışmamaktadır. Eğer facebookta bir markaysanız gönderilerinizin içerik türünü yeniden gözden geçirme vaktidir.

Yeni değişikliklerle en iyi şekilde çalışan içerik türlerine bakmadan önce dikkate alınması gereken birkaç olay üzerinde duralım.

Facebook Sayfasının Erişimi Arttırma

facebook sayfasının erişimi artırma

1-Ücretli Reklam= Facebook’taki en başarılı markalar organik gönderileri ücretli gönderilerle birlestirir. Daha basit olarak; eğer facebooka öderseniz ödüllendirilirsiniz. Bu şu anda her zamankinden daha geçerlidir. Ek olarak da kullanıcıların ilgi alanlarına dayalı reklamlar hedefleyebilirsiniz.

2-Facebook Kavramalar(Insights)= Facebook insights hayranlarınızın yaş, cinsiyet, bölge gibi özelliklerine göre gönderilerinizin performansını size söyler. Hatta hayranlarınızın çevrim içi olup olmadığını bile öğrenebilirsiniz.

siber güvenlik

3-Bağlamları anlamak= Facebook başkalarıyla sosyalleşebileceğimiz ve arkadaşlarımın neler yapabildiğini görebildiğimiz bir ortamdır. Birşeyler satın alma niyetinde olunan bir yer değildir. Bazı durumlarda tabi ki ürün satmak mümkündür, özellikle ticaret alanındaki işlemlerde. Müşteri birşeyler almaya hazır olduğunda markasının göz önünde bulunması için, facebook nesnelliğiyle birşeyleri düzenler. Bu eğlence ve yarar sağlamak için yapılabilir.

Şimdi facebook sayfamızın erişimini artırmak için şu ipucularına bakalım. 10 adet ipucu bulunmaktadır. Hepsini sayfaladım umarım yardımcı olur sizlere. Resimlere tıklayarak diğer ipucuya ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Icerige Link

Muhtemelen en büyük değişiklik; haber bildirimlerinde daha fazla linkin gösterilmesidir. Eğer bütün yapmak istediğiniz şey Facebook sayfanıza fotoları göndermek ise, fotoğrafların sayısını azaltın ve daha fazla link paylaşın.

Paylaşmak istediğiniz içeriğin URLsini doğru kopyaladığınızdan emin olun , zaten facebook otomatik olarak dataları (foto,text) yakalayacak ve görüntüleyecek.
Yüksek kaliteli içeriklere bu degisimler sayesinde artış görülecektir.

Baska Sayfaya Etiket

Baska sayfalari etiketlediginizde yeni kitlelere ulasabilrsiniz şimdi. Aşağıdaki örnekte Mashable Beyonce’yi etiketlemiş. Bu gönderi hem Mashable hem de Beyonce hayranları tarafından görülecektir.

Tartışmalara Katılmak

Facebook yorumları beğeni ve paylaşımlardan daha fazla ödüllendirir. Facebook sayfasının erişimini artırmanın bir yolu da yorum atmaya veya tartışma (iyi anlamda) yaratmaya teşvik etmektir. Eğer birisi gönderiye yorum yaparsa onun arkadaşları da bu gönderiyi görecektir.

Güncel Olaylar ve Pop Kültürü

Hickimse Oreo’dan daha iyi olamaz. Oreo mu evet bir biskuvi. Oreo paylaşımların yüzde 280 oranında nasıl artırmış olabilir? Cevabı güncel olaylar ve pop kültüründen faydalanmasıdır.

Duyguları Hedef Almak

Contagious yazarı Jonah Berger’e göre bizler duygusal içerikler paylasmaktan hoşlanıyoruz. Mizah,öfke, yüksek duygu karmasasası için iyi bir yoldur. Yüksek duygusal içerik uyandırmak için BuzzFedd ve Upworthy iyi örneklere sahiptir.

Hayranlarınızın İsteklerini Göz Önünde Bulundurn

Aşağıdaki örnekte Jack Threads ürün satacak ve hangi ürünün daha fazla satacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Daha sonra da daha fazla satan urunden daha fazla stok olusturulabilir.

Foto Başlıkları

Bu yol daha fazla yorum alabilmek icin oldukca yaratıcı bir yoldur. Bunun için yaratıcı bir başlık bulunmalıdır. Aşağıda ki örnekte olduğu gibi.

İçerik Nasıl

İçerik hakkında pratik bilgiler sunulabilmelidir. Paylaşılan şeylerin neden paylaşıldığını bilmek ona pratik değer katmak için gereklidir. İpucu: yoruma tesvik etmek icin ; hayranlarınıza söyleyiniz eger herhangi bir soruları varsa cevaplayacağınızı.

Ürün Çekimleri

Hatırlayın ki insanlar facebook’u bişeyler satılan bir yer olarak düsünmüyor. Ürün çekimleri ürünleri daha çekici hale getirir. Bu tür ürünler giysi,otomobil, mucevher gibi daha az cekici olan ürünlere göre daha fazla tutulur.Yukarıda ki Audi reklamında olduğu gibi böyle bir cekim çok daha etkileyicidir.

Sonuç

Sonuç olarak önünüzde iki seceneginiz var bunlardan biri ya facebooku yani bu büyük potansiyeli terkedersiniz ya da rekabete ortak olursunuz. Bu araştırma bana gösterdiki gercekten Facebookta çok berbat sayfalar var, bu ne kadar mükemmel bir fırsat …

arıcılık malzemeleri
Oğuzhan Mallı
Oğuzhan Mallı
Merhabalar, ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için teşekkür ederim.

1 Yorum

  1. Oğuzhan Bey,ellerinize sağlık ,facebook sayfa erişimini nasıl arttirabilirimi çok güzel anlatmissiniz.Bir de facebook istatistikleri kısmındaki terimleri aciklarsaniz sevinirim.Ornegin:toplam sayfa erişimi vb.gibi

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.

Yazar Ol arıcılık malzemeleri siber güvenlik

Yeni Yazılar

Parça Tasarımı Nasıl Yapılır

Mühendis beyinlerde yeni bir yazar olarak bir yazı dizisi başlatmayı planlıyorum. Bu yazı dizisinde bir makine parçasının bilgisayar ortamında modellenmesi hakkında bilgiler yer alacak. Bir...

Takla Atarken Fotoğrafı Bulunan Jandarma Helikopteri Sikorsky S-70’in Hikayesi

Yabancı haber sitelerine kadar düşen bu meşhur fotoğrafla ilgili internette bir bilgi kirliliği mevcut. Doğrusunu dinliyoruz. İnternette sağda solda bu helikopteri takla atarken gösteren bir...

Osteoartrit Nedir Neden Olur Tedavisi Nedir

Osteoartrit; eklem kıkırdağında erozyon, eklem kenarlarında yeni kemik oluşumu, eklem aralığının kaybı, eklem kıkırdağında yumuşama ve incelme, eklem sıvısında ve kapsülünde biyokimyasal değişikliklerin eşlik...

Halide Edip Adıvar Handan Özeti

Halide Edip Adıvar’ın Handan adlı bu eseri, mektuplardan oluşan bir roman olma özelliğini taşımaktadır. Romanda, kitabında ismi olan başkarakter Handan isimli bir kadın bulunmaktadır....

Mühendislik Maaşları

Yapay Zeka Mühendisliği Maaşları

Geleceğin en gözde mesleklerini oluşturacak olan yapay zeka mühendisliği, ilk geliştirilme aşamasından bugüne dek oldukça fazla yol kat etmiştir. İlk aşamalarda kullanılamayan ancak testlere...

Gıda Mühendisliği Maaşları

Merhaba arkadaşlar bu yazımda gıda mühendisliği maaşları hakkında bilgi vereceğim. Gıda mühendisliği hakkında daha önceki yazılarımızda bilgilendirme yapmış idik. Gıda mühendisliği hakkında bilgi için...

Devlet Memuru Maaşları

Yıllardır orta sınıf için en ideal meslek olan memuriyet, birçok kişinin hayalidir. Mesai saatlerinin normal olması ve hafta sonlarının tatil olması, resmi tatillerde izin...

Endüstri Mühendisliği Maaşları

Bu yazımızda endüstri mühendisliği maaşları hakkında bilgi vereceğim. Sizlere aktaracağım bilgiler internette ufak bir araştırma yaparak derledim. Endüstri mühendisliği hakkında bilgi almak için daha...