Ana Sayfaİnceleyip ÖğrenGrafik Hesap Makinesi Microsoft Mathematics 4.0 Türkçe

Grafik Hesap Makinesi Microsoft Mathematics 4.0 Türkçe

Microsoft Mathematics, Bilimsel veya istatistiksel hesap yapan öğrenciler için Windows’un standart hesap makinesi son derece yetersiz kaldığı malumumuzdur. Birçoğumuz da gelişmiş hesap makinelerini alıp tam verimli olarak kullanamıyor. Ayrıca çoğu Üniversitelerde çok fonksiyonlu hesap makinesi kullanmak yasak! Durum böyle olunca, basit bir fonksiyonun belirsiz integralini almak, grafik olarak çizmek veya zor denklemlerin kök bulma işlemini yapan ikinci bir hesap makinesi almak çok masraflı olacaktır. Neyse ki Microsoft’un Standart Hesap Makinesine bir alternatif daha var: Microsoft Mathematics 4.0

Microsoft Mathematics Nedir

Microsoft, öğrencilere matematik ve bilim çalışmalarında yardımcı olmak için 2B ve 3B çizim yapan ücretsiz bir grafik hesap makinesi sağlıyor. Aslında bu program 2011 yılından beri var olmaktadır. Ben şimdiye kadar hiç duymamış veya farkında olmayanlar için tekrardan bu ücretsiz programı tanıtmak istedim. Microsoft Mathematics, öğrencilerin okul ödevlerini hızla ve kolayca yapmalarına yardımcı olacak bir dizi matematik aracı sağlıyor. Microsoft Mathematics ile, öğrenciler adım adım denklem çözümlerini öğrendikleri gibi, temel cebire giriş, cebir, trigonometri, fizik, kimya ve yüksek matematik kavramlarını da daha iyi kavrayabilirler.

Merak edenler için Microsoft Mathematics, aynı elde taşınan bir hesap makinesi gibi çalışacak şekilde tasarlanmış tam özellikli bir grafik hesap makinesidir yani denklem çözümleri ve diğer işlemler için İnternet bağlantınızın olmasına gerek yoktur. Ek matematik araçları üçgenleri işlemenize, birim dönüşümleri yapmanıza ve denklem sistemlerini çözmenize yardımcı olur. Bu hesap makinesi ile rakamları fare veya klavye ile girmenize olanak tanımasının yanı sıra, hesap makinesinde karşılığını bulmakta zorlandığınız özel matematiksel ifadeleri de çizerek girmenize olanak tanıyor.

Bu sayede örneğin karekök işaretini hesap makinesinde aramanıza gerek kalmadan çizerek kullanabiliyorsunuz. Win 10 piyasaya sürülüp geliştirildiğinde şüphesiz kalemli tabletler için öğrencilerin ve mühendislerin vazgeçilmez bir aracı olarak. Ayrıca belirsiz integral, türev, matris, trigonometri, katlı diferansiyel denklemler ve birçok işlemi yapmasının yanı sıra bunları grafiksel olarak çizebilir ve dışarı aktarabilirsiniz.

Microsoft Word ve Microsoft One Note ile entegre edebileceğiniz add-in’ler mevcuttur. Böylece bu programı kullanarak çözümlerinizi, grafiklerinizi Word veya One Note programına kolaylıkla taşıyabiliyorsunuz. İster android ister apple veya Microsoft Tablet kullanın bunları Microsoft Office Mobile uygulaması ile internet üzerinden düzenleyebilir ve çalışmalarınızı her ortamda görüntüleyebilen esnek bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar Wolfram Alpha kadar çok geniş özelliklere sahip olmasa da Microsoft Mathematics’in internet bağlantısı olmadan çalışması şüphesiz en büyük avantajıdır. Ayrıca Türkçe menüye sahip olması gerçekten takdir edilmesi gereken bir durum.

Video

Microsoft Mathematics 4.0 Türkçe Sürüm: microsoft. com/tr-tr/download/details.aspx?id=15702

Word ve OneNote için Add-In 2013: microsoft. com/en-us/download/details.aspx?id=36777

Furkan Gümüş
Furkan Gümüş
Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Doktora eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği alanında devam ettiriyor. Uzmanlığı Robot ve Mekatronik Sistemler, Otomatik Kontrol, Mekanik Tasarım, Gömülü Sistem ve Kontrol Yazılımlarıdır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?