Hem Uçan Hem Yüzen Hydrofoil Drone

13145
Hydrofoil Drone

Yıllar içinde itki sistemlerinin elektriklendirilmesine yönelik olarak yenilikçi teknolojilerin gelişmesi adına çok sayıda çalışma yapılmış, ortama verilen zararlı emisyonların azaltılması ve gürültü seviyesinin düşürülmesi ve hatta bakım maliyetlerini azaltmaya yönelik girişimler olmuştu.

Yapılan inovasyon çalışmalarından en çok bildiğiniz drone’lerin farklı bir tasarım ile hem uçma hemde teknelerdeki suyun üstünde gidebilme kabiliyeti kazandırılmış. Deniz otobüslerine benzer bir yapısıyla oluşturulan drone özel aparatı sayesinde tekneye kitleniyor ve yelkenli gibi beraber hareket ederek yol alıyor.

Hydrofoil Drone

Bu en son elektrikli itki teknolojisi kullanılarak geliştirilen aracın yaklaşık maliyeti €199 ve 18km/h hız ile uçabiliyor. Ayrıca denizde 5.4 Knot ile yol alabiliyor. Geminin gövdesinin alt bölümüne yerleştirilmiş plastikler sayesinde hem denge sağlamada hem de teknenin suyun üstünde gitmesine yani sürtünmenin en aza inmesini sağlıyor. Ayrıca suyu yararak yol almasında kolaylık sağlıyor.

Adeta suyun üstünde bir yelkenlide uçuyor havası yaratılmış. Drone hareketlerini ve yönünü kontrol etmek için bir akıllı telefon yada tabletin Bluetooth bağlantısı yeterli. Ayrıca alternatif olarak Wi-Fi ve uygun uygulamalar sayesinde kolayca kontrol yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde 90 derecelik çevirme, pervanelerin dikey kalkış yönünden yatay harekete hassas bir şekilde dönüşü gerçekleşiyor. Çok yüksek hızlara erişebilir ve yeniden şarj için 7 dakika kadar kullanabilirsiniz.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.