Hovenring Asma Bisiklet Yolu

2780
Hovenring Nedir 1

Hovenring asma bisiklet yolu hollanda’da bulunan yuvarlak bir kavşaktır. Dünyadaki ilk asma bisiklet kavşağıdır. Artan trafik problemlerine karşı bir çözüm olarak dizayn edilmiştir. Gereken önlemler alındıktan sonra, bisiklet trafiğini ayırmanın en iyisi olacağına karar verildi.

Hovenring ( ring of the hoven) , ipv Delft denilen bir kurum tarafından dizayn edildi. Hovenring bisiklet kavşağının ismine, bir isim yarışmasından sonar karar verildi. Isim yakın civarda bulunan Eindhoven, Veldhoven ve Meerhoven residans bölgelerine atıfta bulunur.

Hovenring Nedir

Bu müthiş kavşak 70 metre yüksekliğindeki merkezi bir sütun ve 24 çelik kabloyla destekleniyor. Bu kablolar köprü döşemesinin iç kısmına bağlanmıştır. Köprü denge ağırlığından ve 1000 ton çelikten yapılmıştır. Hovenring Nedir

Yapımına 2011 şubat ayında başlanmış ve aynı yılın aralık ayında halkın kullanımına açılmıştır.

Malesef kullanıma sunulduktan 1 hafta sonra kapatılmıştır. Çünkü kabloların tehlike oluşturacak bir biçimde titrediği gözlemlenmiştir. 2012 haziranında tekrar kullanıma açılmıştır. Hovenring Nedir

Hovenring’in açıldıktan hemen sonra kapatılmasına sebep olan titreşimlerin rüzgardan kaynaklandığı anlaşıldı. Inşaat ve makine mühendisleri bu soruna bir çözüm buldu. Kablolara ek damperler eklendi.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.