Ana SayfaEğitimMatematik Nasıl Çalışılır

Matematik Nasıl Çalışılır

Derse hazırlıklı gidin; mutlaka derslerinize hazırlıklı gitmelisiniz. Derse girmeden önce yapacağınız ön çalışmalar sizi bir adım öne atarak derste daha iyi öğrenmenizi sağlayacaktır.

matematik nedir

Sizi Olumsuz Etkileyen Faktörlerden Uzaklaşın

Bu faktörlerin başında telefon, heyecan ve sınav stresi gelmektedir. Gerek üniversite sınavı, gerek dönem sınavlarımız olsun hiçbir zaman heyecan ve stres yapmayın. Telefonunuzu kapalı tutun veya sesini kısın. Ders çalışırken müzik dinlemeyin.

Derslerinizi Kaçırmayın

Derslerinizi kaçırmamanız çok önemlidir. Derse gitmezseniz konu açığınız oluşur. Her ne kadar evde kapatmaya çalışsanız da hiçbir zaman okuldaki kadar verimli olmayacaktır. Unutmayınız ki ders derste dinlenir.

matematik nasıl çalışılmalı

Öğretmeninize Soru Sormaktan Çekinmeyin

Eğer derste anlamadığınız bir yer olursa bunu mutlaka öğretmeninize sorun. Arkadaşlarınızdan veya öğretmeninizden utanmanız size bir şey kazandırmayacak daha da eksiye götürecektir. Konuyu anlayıncaya kadar öğretmeninize soru sormaktan çekinmeyin. Gerekirse bu konuları not alıp teneffüste veya öğretmeninizin boş zamanlarında yanına giderek aklınızdaki soru işaretlerini yok edin.

Konuyu Mantıksal Olarak Anlamaya Çalışın

Matematik varsa mantık da vardır. Formül ezberlemeniz elbette gerekecektir ama önemli olan konunun mantığınız kavramaktır. Konunun mantığını kavrarsanız çözemeyeceğiniz soru kalmayacaktır. Formülü ezberleyip nerede kullanacağınızı bilmedikten sonra o formül sizin işinize yaramayacaktır. Bu yüzden ezber yoluna gidilmemelidir.

neden matematikten korkuyoruz

Sürekli Tekrar Yapın

Şuan hiç takılmadan çözdüğünüz soruları 1 ay sonra çözemeyebilirsiniz. Çünkü matematik tekrar edilmeyince unutulan bir derstir. Mutlaka tekrarınızı yapmalısınız.

Bol Bol Test Çözün

Matematik demek test çözmek demektir. Eğer test çözmezseniz konuyu anlamak sizin için yeterli olmayacaktır. Test çözmek konuları unutmamanızı ve pekiştirmeniz konusunda büyük rol oynar. Test çözerken yaptığınız yanlışları öğretmeninize sormayı da ihmal etmeyiniz.

Elif Yaldız
Elif Yaldız
2. Sınıf Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğrencisi. Burada sizlerle bilgi alış verişinde bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?