Ana SayfaMakine MühendisliğiMercedes AMG Üretimi

Mercedes AMG Üretimi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere mercedes amg üretimi nasıl olacağını anlatacağız. Mercedes özel modellerinde gördüğümüz AMG yazısı çoğumuzun dikkatini çekmiştir. Peki nedir bu AMG? AMG motorlar nasıl üretildiğini de videoyla göstermeye çalışacağım. Mercedes’in efsane modeli olan E55 AMG ye çok yakışan bu motoru incelemeye hep beraber başlayalım…

AMG (Aufrecht Melcher Großaspach) Hans-Werner Aufrecht ve Erhard Melcher tarafından 1967 Stuttgart kurulmuş otomobillere modifiye amaçıyla kurulmuş bir şirkettir. Şirket kurulduğu yıllarda daha çok test ve dizayn üzerine çalışmalar yapıyordu. İlerleyen yıllarda şirket büyüme kararı alarak super motorlar üretmeyi amaçlamış ve 1999 yılında Mercedes’le çatısının altına girip mevcut Mercedes’leri motor aerodinamik yapıda geliştirerek çabuk hızlanma, teknik donanım en üst düzeye çıkarmayı hedeflemiştir.

mercedes amg üretimi

AMG araç üretmez. Var olan Mercedes marka araçtan en iyi derecede verim alınması için aracın gerek iç aksamıyla gerekse dış aksamı olan şasesinde modifikasyonlara giderek, var olan aracın ekstrem bir yapıya kavuşmasını sağlar.

AMG firmasının modifikasyon yaptığı araçlara sertifika verilir. Sertifika AMG üretilen her motorun silindir kapağı üzerine yapıştırılır. Bu sertifika asla sökülmez. Sertifika üzerinde bulunan gizli seri numarası  sayesinde taklidi üretilemez. Bu kod araçın belli kısımlarında bulunur.

Sonuç olarak bakacak olursak AMG ayrı araç üretmez Mercedes’e layık canavar motorlar üretir…

Mercedes AMG Üretimi İle İlgili Video;

 

Ahmet Özçelik
Ahmet Özçelik
Kısaca : Otomotiv Mühendisliği öğrencisi . Carsafetyteam kurucusu. Otomotiv sektörü yazılım ve donanım projeleri girişimcisi . Otomobil sporları meraklısı.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?