Sıfır Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1850
sıfır araç

Sıfır km aracınızla buluşmanın heyecanıyla gözünüzden kaçabilecek şeyler olabilir. Bu yazımızda aracınızı teslim alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğiz. Öncelikle bu önerilerin 0 km aracınızı teslim almadan önce uygulamanızı tavsiye ederiz. Öncelikle aracınızın teslimatını aceleye getirmemeye çalışın. Bu hususu biraz daha açacak olursak; size anahtarınızın eliniz tutuşturulup sizi hızlı şekilde güzel dileklerle uğurlamaya çalışmalarına izin vermeyin.

Sıfır Araç Alırken

Özellikle o markayı ilk kez kullanacaksanız mutlaka temel özellikleri hakkında bilgi almanız gerekiyor. Bunlar farın, sileceklerin, sinyalin, selektörün, dörtlü ikaz ışıklarının ve viteslerin kullanımı vs. gibi mutlaka bilinmesi gereken özelliklerdir. Bazı firmalarda satış adetleri fazla olduğu için bu iş aceleye getirilip, müşteri yeterince bilgi sahibi edilmeden araç teslim edilmektedir. Siz araç sahibi olarak çok aciliyetiniz olmadığı sürece kesinlikle aracı en kısa sürede teslim alma yoluna gitmek için ısrarda bulunmayın. Bırakın size teslimat zamanı için randevunuzu versinler. Randevunuzda gelin ve aracınızın özelliklerini mutlaka çok iyi bir şekilde dinleyin gerekiyorsa video çekimi yapın.

Sıfır Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracınızın özelliklerini öğrendikten sonra aracınızın tarafınızdan kontrol edilme kısmına gelin. Öncelikle yedek lastik, kriko, paspas, bijon anahtarı (varsa şifreli bijon), çeki demiri,kriko, trafik-ilkyardım seti, araç faturası,garanti belgesi ve kullanım klavuzunun eksiksiz olduğunu görün. Aracınızı ıslak, kirli ve karanlıkta teslim almaktan kaçının. Aydınlık bir ortamda biraz vakit ayırarak mutlaka gözünüzle ezik ya da çizik varmı diye kontrol edin. Genellikle böyle durumlar satış öncesinde müşteriye söylenir ama yine de gözden kaçma ihtimali olabileceğini unutmayın. Özellikle ön tampon alt kısımları ve kapıların açıldığında yandaki bir yere değebilecek kısımlarını kontrol edin. Camlarınızı ve varsa sunroofu açıp kapatıp çalışırken ses çıkarıp çıkarmadığını kontrol edin. Motor sıvılarını tam olup olmadığını ve lastik basınçlarınızın doğru ayarlandığını mutlaka sorun.Aracınızın bakım aralıklarını ve garanti süresini mutlaka öğrenin. Acil durumda aramanız geren yol yardımı telefonunu mutlaka alın.

kadın şöför

Mümkünse aracınızı teslim almadan önce müşteri temsilciniz ile ya da teslimat görevlisiyle birlikte ufak bir test sürüşü yapın. Mekanik olarak bir arıza varsa hissetme olasılığınız olacaktır. Son olarak ruhsatınızda ki şasi no ile aracınızdakinin eşleşip eşleşmediğini, model yılını doğru olup olmadığını kontrol edin. Umarız bahsettiğimiz olumsuzlukarın biriyle son dakika karşılaşmazsınız. Bayiler bu gibi olumsuz durumlarda mutlaka müşteriye bir jest yapabilirler. Her şey yolundaysa artık aracınızı kusursuz şekilde teslim aldığınızı gösteren formu imzalayıp, aracınızı güle güle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.