Su Altı Evi H2Ome

6771

Bu yazımızda su altı evi olan H2Ome hakkında bilgiler vereceğiz. Su altındaki yaşam hakkında düşünceleriniz nedir? Bu yazımda sizlere H2O Su Altı Evi hakkında kısa bilgi vereceğim.

Pekala, bu yeni bir kavram değil ve hepimiz bunu çoktandır biliyoruz, ancak ABD Sualtı Yapıları kesinlikle önceki girişimlerden daha iyi bir yol aldı. Su altı evleri beş yıldızlı otellere kıyasla lüks ve su altı manzarası mencut.

Su Altı Evi

H2OME olarak bilinen bu evler, su altına batırılabilen iki zemini birleştirerek 3.600 metrekareye kadar su altı yaşam alanı sağlıyor. Özel iskele vasıtasıyla sahilden ulaşılabilen bu eve, su altına oturabilen sarmal merdiven ya da merkezi asansör ile giriş yapmak mümkün olacak. Üst katın planı, okyanus manzarası bulunan iki yatak odası, iki banyo ve açık bir salona sahiptir. Alt kat ise özel banyosu bulunan ebeveyn yatak odası, şarap mahzenine bitişik bir mutfak, kütüphane, salon, yemek odası, ofis alanı, bir dizi okyanus izleme alanından ve bir bardan oluşuyor.

Alt katın denize bakan bütün duvarlarında akrilik paneller kullanılmıştır. Böylelikle ev sakinlerine okyanusun panoramik manzarasına sahip olma izni verilecek. Dubai’de kurulmuş olan bu firma, beş yıldızlı otellere ve süper yatlara özgü mobilyaları temin etmişler. İstemciler, bu evi uygun gördükleri şekilde özelleştirmede tamamen kontrol sahibi olacaklar. H2OME deniz altı yaşamını cezbetmek için donanımlı cephe lambalarıyla ve balık besleyicileriyle geliyor.

Evin konumu müşteri tarafından seçilebilir ya da şirket tarafından verilebilir. Her ihtimale karşı H2OME 33-58 metre derinlikte inşa edilmelidir. Bu durum onu sığ sıcak denizlere, gölcüklere veya dağ göllerine karşı daha elverişli yapar. Sabitlik için yapı, okyanus zeminine bağlı dikmelere cıvatalanır. Bu, basınç azaltma işlemi için gerekli ihtiyacı ortadan kaldırır ve dolayısıyla yapı, aynı hava basıncı ile muhafaza edilebilir. Ayrıca ABD Su Altı Yapıları deniz ölçüm hizmetleri sağlıyor.

Merkez borular yapıya anakaradan su, kanalizasyon sistemi ve elektrik sağlamak için kullanılır. Ancak firmanın internet sitesinde yer alan bir bilgiye göre, H2OME’nin elektrik ve taze su ihtiyacını kendi kendine karşılayabilecek bir sürümü daha var. Görüntüleme için kullanılan akrilik paneller, otomatik su jeti temizleme sisteminden yaralanabilir böylelikle zamanla görüntü kalitesinde bozulma olmayacak.

Bu makale sayesinde düşünmüş olduk ki, hakikaten böyle evleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Ancak gerçeğe dönmeliyiz ki bu köşk bize 10 milyon dolara mâl olacak. Pekala, orası bizim su altı yaşamındaki hayallerimize gidiyor.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.