Biliyor Muydunuz?

1129

Biliyor muydunuz? Öncelikle selamlar kardeşlerim. Nasılsınız? Az önce dostlarla olan bir muhabbetimizden hareketle yazıyorum bu yazıyı. Öncelikle kadınlar çok konuşmaz. Çünkü bende kadınım ve olabildiğince objektif yorum yapıyorum. (Ya da yapabildiğimi sanıyorum😵) Bana güvenebilirsin. Kadınlar günde 20.000 kelime, erkekler ise 7.000 kelime konuşuyor. Yani kadınlar çok konuşmuyor erkekler az konuşuyor. Bunu neden söylüyor şimdi Betül Asena diyeceksin. Aslında söyleyeceğim şeylerle İnan pek bir alakası yok. Özür diliyorum..

zeki kız

Dost meclisinde birbirimize ilginç bilgiler veriyorduk ve ben de sizinle paylaşmak istedim. Başlıyorum. Hazır mısın?

 • Ehliyetin var mı? Lazım olabilir. Çünkü eğer uzaya aracımızla gidebilseydik 1 saatte varabiliyorduk. 95 km saatle sabit hızla gidersek.
 • Ekmeği seviyor musun? Peki yağmurda yürüyüş yapmayı? Evet mühendis kardeşim bir yıldırımın sahip olduğu yani içerdiği enerjiyle 100.000 ekmek pişirilebilir. 
 • Bu acı haberi uzatmadan vermek istiyorum. Bir muz ile senin DNA’n yüzde 90 oranında aynı. 
 • Elektrik balığı ile standart bir prizi kıyaslamak geldi mi aklına hiç? Evet mühendis kardeşim bir elektrik balığı standart bir prizden yani Türkiye’yi baz aldığımızda yuvarlarsak neredeyse 3 katı yani 600 voltluk elektrik üretebiliyor.
 • Diş fırçanın temizliğine güveniyor musun? Güvenme. Klozet kapağı diş fırçalarımızdan daha temizmiş. 😰
 • Bozuk para dizaynını taaa zamanında Isac Newton’un tasarladığını biliyor muydun? Evet tam 32 yıl İngiliz kraliyet şaphanesinde yöneticilik yapmış.
 • Üzümü mikrodalga fırına koyduğumuz zaman patlıyormuş.(Bunu detaylı olarak araştıracağım ama eğer sen biliyorsan lütfen yorum kısmına yazar mısın?)
 • Yerçekiminin olmadığını bir ortamda duygulanayım deme sakın. Ağlayamazsın kardeşim. Çünkü gözyaşı yerçekimine doğru hareket edemediği zaman gözyaşı çıkmazmış. 
 • Sarhoş insanlardan neredeyse hiç birimiz haz etmeyiz. Hemen kahveye boğarız onları kendilerine gelsinler diye. Ama sevgili sevgili kardeşlerim kahve alkolün etkisini azaltmak yerine artırıyormuş. Yani sevmediğimiz o saçma sapan halleri en aza indirgemek yerine ikiye katlıyormuşuz.

Evet kardeşlerim bu yazımda biraz çizgimiz dışına çıktım farkındayım. Ama öğrendiğim her şeyi sizlere aktarmak istiyorum. Ufak bilgi kırıntıları bazen günlük yaşamımızda bazen bir bilgi yarışmasında ya da bir sohbet sırasında bizi çok farklı ve güzel bir konuma getirebiliyor. Bir sonraki yazı da görüşmek üzere kendine çok iyi bak! 🙂

3 Yorum

 1. Sizin yazılarınızı çok beğeniyorum her zaman her daim sizin bildiğiniz bilgileri bizlerle paylaşmaktan imtina etmeyin.

  Sağlıcakla kalın

   • Dost bilgileri
    Bitkiler fotosentez yapmazlar. bitkilerde beyin kas sinir sistemi yoktur. fotosentezi mikroorganizmalar yaparlar. Bitkiler mikroorganizmaların selülozdan yaptığı yuvalardır. arı gibi.
    Gökkuşağı oluşamaz. milyonlarca asimetrik düşen yağmur tanesi güneş ışığını asimetrik olarak kırar yani üst üste binen alacalı bulacalı gökkuşağı oluşur. Gökkuşağı bilime aykırıdır.
    Dünya 4.5 milyar yaşında değil
    yeryüzündeki uranyum daha önce merkezde idi orada yoğun olduğu için hızlı bozundu mağma ile yüzeye çıktı. 1000 kat hızlı bozunduğu için uranyum kurşun oranı 4.5 milyon yıl olur.
    Güneşte 4 hidrojen birlşeip helyum olmaz. bilim adamlarının bu kadar cahil olması helyumda nötron vardır hidrojende yok yani hidrojen önce döteryum ve trityuma dönüşmeli sonra füzyona girerek helyum olmalıdır. yani güneşte uranyum çekirdek var proton ve nötron üreten

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.