WP Yorum Onay Bildirimi Eklentisi

5
9
WordPress Admin Panele Giremiyorum ?

Merhabalar bu yazım wp yorum onay bildirimi, wp yorum onay aldığında mail eklentisi hakkında olacak. Biliyorsunuz wordpress bloglarda çok fazla spam yorumlar olmaktadır. Bunun önüne geçmek için yorumları editör onaylı yayınlayabiliriz. Yayınladığınız yazılar için yorum yapılması, yazınızın google sıralamalarında yükselmesine yardımcı olacaktır. Normal şartlar altında yorum yapan bir kişiye yorumunun onaylandığı ne yazık ki bildirilmez. Bu eklenti sayesinde kişinin yaptığı yorum onaylandığında kişiye mail gidecek. Böylelikle site içi etkileşim daha fazla olacaktır.

Yorum Onay Bildirimi

Kullanacağımız eklenti: Comment Approved. Eklenti yükle sekmesinden aratarak bulabilirsiniz.

Kurulum: Eklentiyi kurduktan sonra bir kaç ayar yapmamız gerekecek. Eklentinin türkçe desteği bulunmamakta. Bazı yerlerini türkçeye çevireceğiz.

  • Ayarlar sekmesinden, “comment approved” bağlantısına tıklıyoruz.
  • Ardından karşımıza böyle bir sayfa gelecek.

Bu kısımda mesaj bölümü bulunmakta. Bunu kendi isteğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Daha sonra yorum kısmında bu kişi mail almak istiyorum veya istemiyorum diye seçenek bulunmaktadır. Bunu türkçeye çevirmek için kaynak dosyalardan; comment-approved\classes/main.php dosyasını note++ programı ile düzenlemeye alıyoruz.

253. satırda “Notify me by email when my comment gets approved” böyle bir cümle bulunmakta. Bu cümleyi türkçeye çevirerek dosyayı kaydedip, ftp den dosyanın bulunduğu klasöre atınız. Kurulum bu kadardır. Sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. Umarım yararlı bir yazı olmuştur. İlerleyen zamanlarda wordpresste edindiğim tecrübeleri sizler ile paylaşacağım.

Aşağıdaki videodan daha detaylı inceleyebilirsiniz;

Önceki İçerikMühendislik Yönetimi Nedir
Sonraki İçerikOtomatik Kontrol Sistemleri
Oğuzhan Mallı
Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

5 Yorum

  1. öncelik ile cevabınız için teşekkür ederim sadece bir kutu kaldı onu bir türlü kaldıramadım bir fikriniz varmı acaba.

    • main.php dosyasından 250 ile 259 arasındaki kodları silmelisiniz.

      printf ile başlayıp ; bu karakter ile biten yere kadar.

  2. iyi çalışmalar eklentiyi kurdum ve çalıştırdım yanlız size bir sorum olacak yorumum onaylandığında bana bildir kısmını kaldırabilirmiyiz yani yorum gönder dediğinde otomatik onaylanınca karşı tarafa gitsin bazı ziyaretçiler bunu işaretlemiyebilir.teşekkürler

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.