6 Silindirli Stirling Motoru Yapımı

18579

Merhabalar bu videoda 6 Silindirli stirling motoru yapımı adım adım anlatılmaktadır.  Performansı göz doldurucu. Sizlerde mutlaka yapmalısınız. Bende türkçe bir video hazırlayacağım bunun için ileride. Ayrıca bunu bir araca dönüştürmeyi planlıyorum. Örnekleri varmı bilmiyorum.

Stirling Motoru Yapımı

Stirling motoru yaparken sizlere stirling motorunun çalışma prensibi hakkında bilgiler de vermeyi planlıyorum. Sayfamızın adı altında bir kanal açabiliriz ilerde. Bu tip küçük projeler yayınlamak için. Tesla bobini yapımı (Burada anlatmaya çalıştık ama video daha yararlı olacak gibi), çizgi izleyen robot vs gibi projeler gerçekleştirmek istiyoruz.Stirling motoru için düşümcem şu yönde; yaptığım stirling motorunu öncelikle 4 tekerlekli bir sistemin üzerine oturtmak olacak. Ardından ön tekerlekleri uzaktan kumanda ile yön verebileceğim. Pil kullanmak istemiyorum bunun için küçük bir dinamo sisteme dahil edebilirim.

Dinamo demişken sisteme ledler ile görsellikte katılabilir. Yalnız bunun için çok hafif malzemeler kullanmak gerekecek. Çünkü biliyorsunuz stirling motoru en düşük verim veren motor tiplerindendir.  Hep birlikte ilerleyen zamanlarda görelim. Yalnız hemen birden yapıp videoyu paylaşmak istemiyorum. Öncelikle tek silindirli bir stirling motoru yapacağım. Ardından 2 veya 3 silindirli mini silindirler yapıp platforma koymayı planlıyorum. Bakalım eğer sizinde güzel planlarınız varsa yorum kısmından iletebilirsiniz.Amaç gençlerimizi teşfik etmek. Aşağıda ki video da ise kişi çok güzel anlatmış ilginizi çekebilir.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.