Bambaşka Bir Şey

1974

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün bakış açınızı değiştirebilecek olan önceden yayınladığım motivasyon bilimi hakkında olan makalemi desteklemek için bir youtube kanalı paylaşmak istiyorum. Kanal linkine ve ilgili makaleye makalenin sonundan ulaşabilirsiniz.

2 ay önce bu kanalı gördüğümde ve bölümleri seyrettiğimde neden böyle başka kanallarda yok keşke daha önce karşılaşsaydım demiştim. Belki bu kanalı bilenleriniz vardır ama daha keşfetmemiş olanlarınız için bu paylaşımı yapmam gerektiğini düşündüm.

Peki bu kanalda ne var?

Bu kanalda Edelkrone adlı şirketin Today ofisinde olan bitenleri ve proje yürütme süreçleri işleniyor. Yaratıcı fikirlere açık, taklitçilikten uzak ve yenilikçi bir anlayış söz konusu. Bildiğiniz kast sisteminin dışında işleyen yönetim biçimi, çalışma konusunda çalışanlarını kesinlikle sıkmayan, insanların işlerini severek yaptığı, çalışanların ve patronun bazen eve gitmeyip ofiste uyudukları bir şirket. Biraz yabancı gelebilir ama şirketin CEO su olan Kadir KÖYMEN bu ofiste normal bir çalışan gibi çalışıyor.

Bölümleri izleyince anlayacaksınız ki patronlar sert olması veya çalışanlarını yıpratması gerekmez ve hatta tam aksine iyi geçinmesi gerekir. Çalışanlarımızdan en iyi verimi almak için yapmamız gereken onlarla dost olabilmek, özgür bir ortam sunabilmek, işlerini sevdirebilmek ve bunların yanında düşüncelerini somutlaştırabilmesi için fırsatlar vermektir.

başka bir şeyMühendis, mimar, doktor ve birçok farklı bölümde kendi hedefleri olan bireyleriz ve sorumluluklarımız var. Yani hepimiz ne olursak olalım ne işle uğraşırsak uğraşalım geleceği şekillendirmekle görevliyiz. Başlıkta başka bir şey yazıyor fakat bunu sıradanlaştırabilmek bizim elimizde. Çalışan-patron ilişkilerini ve çalışma ortamlarını değiştirmeliyiz. Çalışanları hayatları bize bağlı köleler olarak değil, ekip arkadaşlarımız olarak görmeliyiz. Bu düşünceye ne kadar çabuk adapte olursak aslında bizim için gerçekten çalışmak isteyen mutlu bireylere sahip olur ve bu değişime öncülük edebiliriz.

Lafı fazla uzatmak istemiyorum, belki bu yazdıklarımı abartılı bulabilirsiniz fakat bölümleri izlemeye başladığınızda ne kadar haklı olduğumu farkedeceksiniz. Şimdiden hepinize iyi seyirler diliyorum. Umarım faydasını görür ve farklı bir bakış açısı edinebilirsiniz.

Bölümlere başlamadan önce Motivasyon Bilimi ve mum problemi başlıklı, doğrudan bu konu ile alakalı makaleye göz atmanızı tavsiye ederim.

Başka Bir Şey Kanal linki

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.