Elektronik Beyaz Tahta Nedir

470
Elektronik Beyaz Tahta

Geleneksel sunum tahtası ile beraber karatahta elektronik hale geldi. Elektronik beyaz tahta, bir bilgisayara ve projektöre bağlanan etkileşimli bir ekran kartıdır. Projektör, bilgisayar bilgisinin tahtada görüntülenmesini sağlar ve bir kalem, parmak veya başka bir aygıt kullanarak manipüle edilebilir. Elektronik beyaz tahta duvara veya zemin standına monte edilebilir.

Elektronik Beyaz Tahtanın Ebatları Nasıldır?

Bireysel beyaz tahtaların ebatları, sınıfın veya ofisin gereksinimine bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Standart bir elektronik beyaz tahta 35 inç x 50 inç ölçüdedir. Geniş panelli elektronik beyaz tahtalar yaklaşık 35 inç x 69 inç olarak ölçülür. Daha büyük boyutlar da mevcuttur.

Elektronik Beyaz Tahta Nedir

Kullanıcılara Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Elektronik beyaz tahta, kullanıcıların masaüstünün ötesine geçmesine ve aynı bilgiyi bir anda birçok kişiye sunmasına olanak tanır. Bu araçlar, sınıfta ve ofiste yapılan gösteriler için faydalıdır. Beyaz tahtalar, öğrencilerin ve profesyonel yetişkinlerin dikkatini çeker. Ayrıca, kullanıcıya daha sonra kullanmak üzere daha önceki materyalleri referans alarak bilgi kaydetme imkanı da verirler.

Etkileşimli beyaz tahtalar, kişilerin fiziksel olarak sınıfta veya ofiste olması gerekmeyen uzaktan eğitim için de kullanılabilir. Beyaz tahtalar, bilgilerin görüntülendiği ve işaretlenebildiği belgeler, video dosyaları ve kameralardaki görüntüleri gösterebilir. Örneğin, etiketleme ve yazı yazma araçlarının etkinleştirildiği beyaz tahtaya laboratuvar diyagramı örneği yerleştirilebilir. Elektronik beyaz tahtalar, grup beyin fırtınası oturumlarına izin verir ve notlar üzerine yazı yazıp bunları kaydedebilirsiniz.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.