Ana Sayfa Bilim Nikola Tesla'nın Saklı İcatları

Nikola Tesla’nın Saklı İcatları

Uzun zamandır internette dolaşan belgelerde Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) Nikola Tesla hakkında bir dizi tasnif edilmemiş dosya görüldü. Bunlar arasında Amerikan hükümetinin, Tesla’nın icat ettiği fütüristik parçacık ışın silahı olan Death Ray’a olan ilgisi ortaya çıktı. FBI, 73 yıl sonra dünyanın en ünlü mucitlerinden biri olan Nikola Tesla hakkındaki belgeleri ele geçirdikten sonra Federal Araştırma Bürosu kamuoyuna bu belgeleri yayınladı.

Nikola Tesla hayatı

Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası aracılığıyla elde edilen belgelerin ilk partisi, Tesla’nın daha önce inandığı gibi 7 Ocak 1943’te ölmediğini, ancak 8 Ocak’ta bir gün sonra ortaya çıktığını ortaya çıkardı. Genel olarak, FBI ‘ın bu belgeleri Tesla’nın, hayatı, icatları ve mirası hakkında bildiğimiz birçok şeyi değiştiren bir dizi ayrıntıyı ortaya çıkardı. Sınıflandırılan belgeler BURADA bir göz atın.

bm-institute

Tesla, olduğu gibi dahi, zamanının ötesindeydi. Daha önce hiç kimsenin öngörmediği, hayal etmeyi bile başaramadığı yüzlerce teknolojiyi patentlediği ve yarattığı insanlık için parlak ve olumlu bir gelecek öngörmüştü. Hırvat doğumlu mucidin dünyayı değiştiren bir adam olduğu kesinlikle doğrudur.

Bu makalede, birçok insanın bilmediği Tesla’nın yedi “kayıp” icatına bir göz atacağız.

siber güvenlik

Tesla’nın UFO’su – yerçekimi teknolojisi

Tesla’nın tüm araştırmalarının serbest enerji ve alternatif güç kaynakları hakkında olduğunu biliyoruz. Aslında, tanımlanmamıştı. Buna rağmen, Tesla’nın devrim niteliğindeki aracının yöntem ve tasarımının, disk şeklindeki uçan cisimlere veya UFO’lara şahit olan kişilerin tanımlarıyla eşleştiğine inanılıyor.

Tesla’nın UFO’sunun “gözler” inin kuantum teknolojisine göre düzenlenmiş elektro-optik lenslerden oluştuğunu ve pilotun her şeyi görmesini sağladığına inanılmaktadır. Ekranlar ve monitörler, tarayıcının aracın etrafındaki tüm alanları gözlemleyebileceği bir konsola yerleştirilir ve Tesla’nın inanılmaz icadı, pozisyon değiştirmeden kullanılabilen büyütme merceklerini içeriyordu.

nikola tesla icatları

Böyle bir aracın kanıtı 1911’de Nikola Tesla ve The New York Herald arasındaki bir röportajda bulunabilir:

“Uçan makinemin ne kanatları ne de pervaneleri olacak. Onu yerde görebilirsin ve asla uçan bir makine olduğunu tahmin edemezsin. Yine de, havaya ve havadaki boşluklara ya da aşağıya doğru akımlara bakılmaksızın, ulaşılandan daha yüksek hızlarda, mükemmel emniyetle, herhangi bir yönde hava yoluyla hareket edebilecektir. İstenirse bu tür akımlarda yükselecektir. Havada, hatta rüzgarda, uzun bir süre boyunca kesinlikle sabit kalabilir. Kaldırma gücü, uçuşun gereken hassas cihazlara değil, olumlu mekanik harekete bağlı olacaktır.” RF

Tesla’nın Ölüm ışını

Sınıflandırılmamış belgelerin FBI tarafından yayınlanmasından önce, birçok kişi Tesla’nın Ölüm Işınının sadece bir komplo teorisinden ibaret olduğunu iddia ediyordu.

Tesla’nın Ölüm ışını

Daha önce Tesla’nın Ölüm Işınının mevcut olmadığı ve FBI’nın on yıldan fazla bir süre boyunca hiçbir ajanının Tesla’nın evraklarını soruşturmadığını ve hiçbir evrağın büronun elinde olmadığını iddia etmişti.

Ancak, FBI, Tesla’nın dosyalarını yayınladıktan sonra, yayımlanan dosyalar arasında, FBI’ın ilk Direktörü olan J. Edgar Hoover’a hitaben yazdığı bir mektubun da Tesla’nın ölüm ışını ve onun hakkında konuştuğu bir makalenin önemini vurguladığını öğrendik. “Gelecekteki savaş için çok önemli”.

Tesla’nın “yabancı düşmanlardan” korunmak için sürekli gözetim altında tutulması önerilmişti ve bu da “bu kadar değerli bir savaş ve / veya savunma aracının sırrı” ile ilgili olabileceği kanaatini doğurmuştur.

Serbest Enerji ve kablosuz elektrik

JP Morgan’ın finansmanı sayesinde Tesla, ünlü Wardenclyffe Kulesi’ni başarıyla inşa etti ve test etti. Yapı, Tesla’ya göre, kablosuz gücü büyük mesafelerde iletme kabiliyetine sahip olan büyük bir kablosuz enerji iletim istasyonu idi.

kablosuz elektrik

Tesla, Wardenclyffe Kulesi’ni devasa bir serbest enerji projesinin başlangıcı olarak gördü. Nikola Tesla, kuleyi sadece özgür enerjiyi iletmek için değil, dünya çapında mesajlar, telefon görüşmeleri göndermek için kullanmak istedi.

Tesla’nın kendisi tarafından açıklandığı gibi, Dünya “yeryüzünde hareket eden yüklü bir metal top gibi”, yerçekimi gibi Dünya’dan uzaklığın karesiyle birlikte yoğunluğunu azaltan muazzam, hızla değişen elektrostatik kuvvetleri yaratır. Yayılma yönü yeryüzünden yayıldığından, yerçekimi kuvveti yeryüzüne doğrudur.

Teorileri, gezegenimizin sinyalleri yürütme yeteneğine sahip olduğu fikrine dayanıyordu. Bir dizi farklı kule kullanarak Tesla bu fikri işe yarayabilirdi. Ancak, tarih boyunca öğrendiğimiz gibi, Serbest Enerji fikri büyük şirketler tarafından gerçekten iyi karşılanmıyor. Ne de olsa insanlardan büyük paralar kazanabilecekken neden dünyaya bedava enerji veresiniz ki?

Sonunda Tesla’nın finansmanı iptal edildi ve Tesla’nın özgür enerjiyle desteklenen bir dünya fikrinin yanı sıra kulesi de yıkıldı.

Tesla’nın Osilatörü

Bu cihaz 1893’te Tesla tarafından elektromekanik aparat olarak patentlenmiştir. Avrupalı mucitin cihazının bir versiyonunun 1898’de New York’ta bir Deprem yarattığını iddia etmesinden sonra, cihaz yaygın olarak Tesla’nın Deprem makinesi olarak kabul edildi.

Tesla’nın Osilatörü

Başka bir deyişle, aygıtın, depremleri simüle ettiği iddia ediliyordu ki bu da silahlandırılabileceği anlamına geliyordu. Bazı komplo teorisyenleri, Tesla’nın teknolojisinin daha sonra geliştirildiğine ve HAARP tarafından kullanıldığına inanmaktadır.

Tesla’nın Fütürist Uçağı

Potansiyel olarak silah olarak kullanılabilecek cihazlar ve dünyaya Serbest Enerji sunabilecek yapılar yaratmanın yanı sıra Nikola Tesla, raporlara göre, üç saat içinde New York’tan Londra’ya yolcu taşıyabilen elektrikle çalışan hava gemileri üzerinde çalıştı.

Bu uçaklar sıradan araçlar değildi. Dünya atmosferine doğru enerjiyi kullanabileceklerini ve durup yakıt ikmaline hiç ihtiyaç duymadıklarını iddia ettiler. Fakat milyarlarca dolar satabilmek için, neden ücretsiz enerjiden yararlanan uçaklar olsun ki?

1898 yılında dronlar

Yüz yıldan fazla bir süre önce Tesla, DRON’u icat etti. Dronların aslında son teknolojilerin bir ürünü olduğuna inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Tesla’nın TELEAUTOMATON’u yani DRON. İşin komik tarafı ise, hükümetin bu teknolojiyi yüz yıldan fazla elinde bulundurmasıydı. Bu bir takım soruları gündeme getiriyor.

On yıldan fazla bir süre önce “dronları” geliştirmiş ve kullanmış olabilirler mi?

“8 Kasım 1898 tarihli ve 613,809 sayılı ABD Patentinin bir bölümünü oluşturan şartname.” Tam orijinal metin ve şemalar ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi web sitesinde bulunabilir.
Buradan: patimg1. uspto. gov/.piw?docid=00613809&SectionNum=1&IDKe

Uzay aracı için tahrik sistemleri ve Tesla’nın Dinamik Yerçekimi Teorisi Tesla’nın UFO’sunda benzer bir şeyi tartışırken, gerçek şu ki, uçan nesnelerin ötesine geçmesiydi.

İnsanın En Büyük Başarısının yayınlanmamış bir makalesinde, Tesla, “ışıltılı eterin her alanı doldurduğunu” söyleyerek Dinamik Yerçekimi Teorisini anlattı. Tesla, eterin hayat veren yaratıcı güç tarafından harekete geçtiğini söyledi. Eter, ışığın hızına yakın bir yerde “sonsuz küçük fırtınalar” (“mikro helezonlar”) içine atılır ve bu sayede biriken madde haline gelir. Daha sonra, kuvvet azalır ve hareket durur, madde etere (bir “atomik bozulma” formu) döner.

Hükumetler bunları kullanıyor mu? Bu teknolojiler günümüzde var mı? Halen bilim kurgu gibi gelen bu buluşlar o tarihte düşünülebildiyse bugün neden ilerleme kaydedemiyoruz anlaşılır gibi değil… Bunun arkasında ki güçler kim? Bu ve bunlar gibi bir çok soru sorulabilir. Sizin düşünceleriniz neler?

Makaleyi buradan alıntıladım. Teşekkürler makale için. galaksiarsivi. com/iste-nikola-teslanin-kuresel-tehtit-olusturan-7-kayip-teknolojisinin-belgeleri-ortaya-cikti

arıcılık malzemeleri
Büşra Çelik
Büşra Çelik
Yazılarımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorum kısmından sizlerde ekleme yapabilirsiniz.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.

Yazar Ol Yenilenebilir Enerji Teknolojileri arıcılık malzemeleri siber güvenlik

Yeni Yazılar

Takla Atarken Fotoğrafı Bulunan Jandarma Helikopteri Sikorsky S-70’in Hikayesi

Yabancı haber sitelerine kadar düşen bu meşhur fotoğrafla ilgili internette bir bilgi kirliliği mevcut. Doğrusunu dinliyoruz. İnternette sağda solda bu helikopteri takla atarken gösteren bir...

Osteoartrit Nedir Neden Olur Tedavisi Nedir

Osteoartrit; eklem kıkırdağında erozyon, eklem kenarlarında yeni kemik oluşumu, eklem aralığının kaybı, eklem kıkırdağında yumuşama ve incelme, eklem sıvısında ve kapsülünde biyokimyasal değişikliklerin eşlik...

Halide Edip Adıvar Handan Özeti

Halide Edip Adıvar’ın Handan adlı bu eseri, mektuplardan oluşan bir roman olma özelliğini taşımaktadır. Romanda, kitabında ismi olan başkarakter Handan isimli bir kadın bulunmaktadır....

Some Ethical Problems For Turkey

Examples of creating solutions to some of the ethical problems existing in Turkey, I wanted to share with you. I believe that we should...

Mühendislik Maaşları

İşlem Mühendisliği Maaşları

Her şirketin kendine göre bir maaş politikası vardır. Maaş politikası belirlenirken, yazılı kanunlar, kişinin iş performansı dikkate alınır. İşlem mühendisi; hastane, banka, belediye de...

Elektronörofizyoloji Teknikeri Maaşları

Bu yazıda elektronörofizyoloji teknikeri maaşları hakkında bilgi vereceğim. İlk olarak Elektronörofizyoloji nedir? Elektronörofizyoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları teşhis edilirken kullanılan nörofizyolojik yöntemlerden biridir. Nöroloji ve fizyolojinin...

Gemi İnşaatı Mühendisliği Maaşları

Gemi inşaatı mühendisliği nedir? Gemi inşaatı mühendisleri, her türden askeri, sivil deniz araçlarını ve araçlara ait makineleri, bunlara bağlı olan diğer tüm ekipmanları tasarlayan, planlayan...

Enerji Sistemleri Mühendisliği Maaşları

Bu yazımızda sizlere enerji sistemleri mühendisliği maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Enerji sistemleri mühendisliği bölümü, her cinsten enerjinin kaliteli, yeterli ve düşük maliyetli bir taraftan...