Ana Sayfa Android Root ve Romlar Galaxy Note 10.1 GT-N8000 Android 4.2.2 Kitkat Güncelleme

Galaxy Note 10.1 GT-N8000 Android 4.2.2 Kitkat Güncelleme

Merhabalar bu yazımızda Samsug Galaxy note 10.1 GT-N8000 model tabletimizi nasıl resmi Android 4.4.2 Kitkat sürümüne güncelleyebileceğimizi anlatacağım. GT-N8000 sürümü türkiyede ne yazık ki satışı yoktur. Yurt dışından alan üyeler olabileceğinden onunda rom unu sizler ile paylaşacağım. Ben kendi GT-N8000 cihazım için Resmi Almanya’da yayınlanan romu kullanıyorum. Yazıda linkini vermiş olduğum ROM Almanya için gelen resmi Samsung’un yayınladığı resmi romdur. Türkiyede satışı olan cihaz GT-N8005 dir. O sürüm sadece Türkiye’de satışa sunuldu yanlış hatırlamıyorsam. Ve ilk çıktığından beri herhangi bir güncelleme gelmedi.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Samsug Galaxy note 10.1 GT-N8000 ′u Download Moduna Aldığımda Odin ( Bilgisayar) Görmüyor. Ne yapmam lazım ?

Eğer cihazı pc görmüyor ise. Bu verdiğimiz Samsung Driverları yükleyiniz. Samsung USB driver indir – v1.5.29.0

İndirme Dosyaları:

Samsug Galaxy note 10.1 GT-N8000 (N8000XXUDNE4_N8000OXADNE4_DBT)

Aşağıdaki ROM dosyaları genel olarak Türkçe dil desteğine sahipler. Linkte bulunan rom Almanya’de yayımlanan orjinal romdur. Ancak aksi bir durumda dil sorunu vs. olur ise yine dil paketlerinden türkçe dilini kullanabilirsiniz.

Güncellemeyi odin programı ile bilgisayardan manuel olarak yapacağız. Öncelikle aşağıda ki link vermiş olduğum dosyayı indiriniz. Ardından içindeki dosyaları klasöre çıkartınız. Arşiv içerisinde güncelleme dosyası ve odin programı bulunmaktadır.

İlk yapacağımız iş; Tabletimizi download moduna almak.( Güç tuşu + Ses kapama tuşu)

Galaxy-note 10.1-Download-Modu

Ardından arşiv içerisinde bulunan odin programımızı yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Odin programını çalıştırdıktan sonra telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Kısa bir süre sonunda bilgisayarımız gerekli sürücüleri yükleyerek cihacımızı görmüş olacaktır.

Odin programı cihazımızı gördükten sonra (aşağıda ki resim gibi) PDA seçeneğine tıklayarak güncelleme dosyasının yerine gösteriyoruz. Gösterdikten sonra bir kaç saniye bekleyecektir. Ardından hazır olduğunda Start seçeneğine basarak yüklemeyi başlatabilirsiniz. Yükleme yaklaşık 10 dakika civarı sürmektedir. Yükleme bittiğinde telefon kendiliğinden kapanıp sonra tekrar otomatik olarak açılacaktır. Romu bizzat kendim denedim. Galaxy note 10.1 GT-N8000 cihazında başarılı bir şekilde kurdum.

Tebrikler, herhangi bir sorun çıkmadıysa Samsung Galaxy note 10.1 GT-N8000 ‘nizi başarılı bir şekilde Android 4.4.2 Kitkat sürümüne güncellediniz. Herhangi bir sorun oluşması halinde bunu bizimle aşağıdaki yorum kısmında paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Açıkcası ben yeni gelen güncellemeyi pek beğenmedim. Önceden bildirim paneli sağ altta idi. Şimdi normal telefonlarda ki gibi üste alınmış. Ayrıca geri ve menü tuşları önceden solda idi. Şimdi merkeze çekilmiş. Tabletimden gözüme çarpan ilk izlenimler bu şekilde oldu. Tabi performansını test edemedim. Ayrıca görsellik biraz daha üst plana çıkarılmış.

Hemen aşağıda cihazımdan aldığım ekran görüntülerini paylaşıyorum.

Galaxy note 10.1 GT-N8000 Android 4.2.2 (3)

arıcılık malzemeleri
Oğuzhan Mallı
Oğuzhan Mallı
Merhabalar, ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için teşekkür ederim.

18 Yorum

 1. Merhabalar,
  bende yurtdışından gelme rootlanmış N8000 cihazıma başarı ile uyguladım.(youtube dan bu 2dakikalık videodanda yardım aldım “https://www.youtube.com/watch?v=DMpQ1Dl2AOs&index=1&list=LL-m6YrsWpNwDTQyfJlfNu7Q”)
  Çok teşekkürler.
  Whatsapp ve bazı uygulamalar bende de sorun oldu. Onları da apk indirip yükleyerek hallettim.

 2. S.a. abi ben simdi benim tablet GT-N8010 ama tabletim hic acilmiyor benim lg telefonum var LG ye Yukleyip bilgisayardan usb ye baglasam. Gunceller mi. Acaba?

  • Sorunuzu anlamadım ama bu rom sadece Galaxy Note 10.1 GT-N8000 içindir. Eğer tablet dowload moduna alınmıyorsa donanımsal bir sorun olabilir.

 3. tablet samsung ekranında takıldı açılmıyor . odin ekranına geri dönebiliyorum ama renkler karışıyor . başka hiçbirşey yapamıyorum . tablet hicbir şekilde açılmıyor . yardım edebilirmisiniz

 4. tablet samsung ekranında takıldı açılmıyor . Odin ekranına geri dönebiliyorum ama daha sonra renkler karışıyor tablet hiçbir şekilde açılmıyor. yardım edebilir misiniz?

 5. arkadaşım teşekkür ederim. yukarıdaki soruya cevap yazarsanız bende yüklemeyi düşünüyorum. yanı wattsapp vs telefon değil diye yüklememesi sorunu.
  birde bwnim sorum var: imei klon ise değişikliğe uğrayackamı?

 6. Merhaba, 4.4.2 Kitkat güncelleme çalıştı ancak N8000 cihazlarda şöyle bir sorunla karşılaştım. Telefon özelliği çalışmasına rağmen Whatsapp başta olmak üzere bir çok uygulama, bu cihaz telefon değil diyerek yüklemeyi engelliyor. Buradaki version 8005 için olabilir mi ? Odin de PIT,Phone,PDA,CSC ve BOOTLOADRER dosyalarını da yüklemek mi gerekiyor ?
  Teşekkürler

  • Merhabalar, bu sürüm GT-N8000 içindir. Sammobile’den indirilmiştir. Kendi cihazımda kullandım. Bende sorunsuz güncelleme gerçekleşti. Sammobile’den güncel sürümü indirerek onu kurmanız daha isabetli olur.

   • Sammobile’den indirdim. Sonuç değişmedi. Sadece ben oradaki listeden ülke olarak Germany seçiyorum. Türkiye olmadığı için başka alternatifleri denemedim. Cihazı 4.1.2 ye düşürdüm. Whatsapp ı göremye başladı. 4.4.2’de Google Play’ de whatsapp ı yüklemek istediğimde telefonlar içindir mesajı alıp yüklemeyi engelliyordu. Ayrıca 5.1.1 aradım ama pek rastlamadım N8000 için.

    • Sorun Whatsapp’tan kaynaklı olabilir. Google’dan araştırma yaparak Whatsapp’ın daha eski sürümlerine ait apk ları indirerek onları kurmayı deneyiniz.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.

Yazar Ol arıcılık malzemeleri Proje Yönetimi

Yeni Yazılar

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Teknoloji hayatımızın bir parçası olmaktan çıktı artık teknoloji hayatımız oldu. Yeni teknolojiler geliştirildikçe var olan teknolji ve teknolojik aletlerde gelişiyor ve değişiyor. Örnek olarak...

Antioksidan Nedir Görevleri Nelerdir

Canlı vücudu sürekli bir oksidatif stres altında bulunur. Oksidatif stres oksidan ve antioksidanlar arasındaki dengesizlik olarak tanımlanabilir. Bu dengesizliğe neden olan şey ise oksijenin vücutta ikiye ayrılması ve çift halde bulunamamasıdır. Bu...

Genetik Mühendisliğinin İnsanlığa Yarar ve Zararları

İnsanlığın, kalıtsal özellikleri kontrol altına alması ihtiyacından doğmuş genetik mühendisliği ilk kez 1972’de ortaya çıkmıştır ve gelişmiş ülkelerde oldukça değerli bir meslektir. Canlılarda bulunmakta...

RTX 3000 Serisi Ekran Kartlarının Başarısı

nVidia yeni nesil ekran kartlarında oldukça büyük bir başarı yakaladı. Her ne kadar ekran kartını dağıtan firmalarda bazı teknik detay sorunları yaşansa da performansın...

Mühendislik Maaşları

Tekstil Mühendisliği Maaşları Ne Kadar

Üniversiteye hazırlanan birçok öğrenci aynı zamanda meslek dalı seçimi yapmak için de detaylı araştırmalar yapmaktadır. En fazla merak edilen meslek gruplarından bir tanesi de...

Endüstri Mühendisliği Maaşları

Bu yazımızda endüstri mühendisliği maaşları hakkında bilgi vereceğim. Sizlere aktaracağım bilgiler internette ufak bir araştırma yaparak derledim. Endüstri mühendisliği hakkında bilgi almak için daha...

Tekstil Mühendisliği‎ Maaşları

Tekstil Mühendisliği, üniversiteye hazırlanan birçok öğrenci aynı zamanda meslek dalı seçimi yapmak için de detaylı araştırmalar yapmaktadır. En fazla merak edilen meslek gruplarından bir tanesi...

Su Ürünleri Mühendisliği Maaşları

Su ürünleri mühendisliği son dönemlerin en ilgi çeken mesleklerinden biri haline gelmiştir. Son dönemler en sık ihtiyaç duyulan su ürünleri mühendisliği için ilgili üniversitelerin...