Note 3 Android 5.0 Güncelleme

5891

Merhaba arkadaşlar bu yazımda samsung galaxy note 3 N9000 ve samsung galaxy note 3 N9005 modeller için telefonunuza nasıl nasıl resmi android 5.0 Lollipop sürümünü güncelleyebileceğinizi anlatacağım. Yazıda linkini vermiş olduğum ROM Almanya ve Rusya için gelen resmi Samsung’un romudur.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.


Samsung Galaxy Note 3 Download Moduna Aldığımda Odin ( Bilgisayar) Görmüyor. Ne yapmam lazım ? 

Eğer cihazı pc görmüyor ise. Bu verdiğimiz Samsung Driverları yükleyiniz. Samsung USB driver indir – v1.5.29.0


Note 3 Android 5.0 Güncelleme İndirme dosyaları:

Samsung Galaxy Note 3 N9000 Android 5.0 lolipop Rom (Rusya)

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 lolipop Rom (Almanya)

Odin 1.85 indirme dosyası


Note 3 Android 5.0

Yukarıda ki ROM dosyaları genel olarak Türkçe dil desteğine sahipler. Linkte bulunan rom Türkiye’de yayımlanan orjinal romdur.  Ancak aksi bir durumda dil sorunu vs.  olur ise yine dil paketlerinden türkçe dilini kullanabilirsiniz.

Güncellemeyi odin programı ile bilgisayardan manuel olarak yapacağız. Öncelikle yukarıdaki link vermiş olduğum dosyayı indiriniz. Ardından içindeki dosyaları klasöre çıkartınız. Arşiv içerisinde güncelleme dosyası ve odin programı bulunmaktadır.

İlk yapacağımız iş; Telefonumuzu download moduna almak. (Power tuşu+menü tuşu+ses kısma tuşu)

Ardından arşiv içerisinde bulunan odin programımızı yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Odin programını çalıştırdıktan sonra telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Kısa bir süre sonunda bilgisayarımız gerekli sürücüleri yükleyerek cihacımızı görmüş olacaktır. Odin programı cihazımızı gördükten sonra (aşağıda ki resim gibi) PDA seçeneğine tıklayarak güncelleme dosyasının yerine gösteriyoruz. Gösterdikten sonra bir kaç saniye bekleyecektir.

Note 3 Android 5.0 Güncelleme

Ardından hazır olduğunda Start seçeneğine basarak yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Yükleme yaklaşık 10 dakika civarı sürmektedir. Yükleme bittiğinde telefon kendiliğinden kapanıp sonra tekrar otomatik olarak açılacaktır. Romu bizzat kendim denedim.  Samsung galaxy note 3 N9005 cihazında başarılı bir şekilde kurdum.

Tebrikler, herhangi bir sorun çıkmadıysa  Samsung galaxy note 3 N9005 ve Samsung galaxy note 3 N900 cihazlarına başarılı bir şekilde Android 5.0 Lolipop sürümüne güncellediniz. Herhangi bir sorun oluşması halinde bunu bizimle aşağıdaki yorum kısmında paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Yazımızı Beğendiniz mi?
Önceki İçerikRaspberry Pi 2 Model B
Sonraki İçerik32 Silindirli Mini Motor
Oğuzhan Mallı

Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim. Bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyorum.

7 Yorum

  1. Telefonum note 3 n9000Q 1 hafta önce 5.0 guncellemesi geldi ve guncelledim. Guncellemeden beri telefonu kullanirken surekli process.media.score durduruldu hatasi veriyor. Guncellemeden beri galeriye de giremiyorum. USB ile bilgisayara baglamaya calistigimda da telefon bağlanıyor ama bilgisayar görmüyor. Aygıt yoneticisine baktigimda cihazin onunde sarı bir ünlem var. Kies ve Swatchin guncel surumleri olmasina ragmen bir türlü telefona baglanamiyorlar. Yardimci olur musunuz lütfen? Fotograf ve belgelerimi bilgisayara atamadigim icin fabrika ayarlarina dondurmek istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.