Note 3 Rom Yükleme

8240
note 3 rom yükleme

Merhaba arkadaşlar, bu gün sizlere Samsung Galaxy Note 3 N9005 (note 3 rom yükleme) telefonumuza nasıl yeni bir rom yüklemeyi göstereceğim. Ben genelde yüklediğim romları sammobile sitesinden indiriyorum. Çünkü orada ki yazılımlar samsungun orjinal yazılımlarıdır. Sorun çıkma ihtimali çok düşük.

android

Yükleyeceğimiz rom: N9005XXUGNG1_N9005SERGNJ2_SER

Rusya’da yayınlanan ekim ayı 2014 romu bu gün yükleyeceğimiz. Ben Rusya romlarını kullanıyorum genelde. Nedense onlar bana daha çok stabil geliyor. Tabiki tüm yazılımları aynıdır ama ben öyle hissediyorum. Size kalmış artık. Türkiyede veya başka bir ülkenin romunu kullanmak istiyorsanız sammobile den indirebilirsiniz. Benim vereceğim link Samsung Galaxy Note 3 N9005‘in rusyada yayınlanan romudur.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Download Modu: Arkadaşlar bu note2 telefonunda download alma modu. Tüm telefonlarda bu şekilde alınıyor. Sunucumuza bu resim var olduğundan yeni bir resim yüklemek istemedim.

note 2 download modu
İlk yapacağımız iş telefonumuzu Download moduna almak. Fotoğrafta gördüğünüz gibi. Menü Tuşu-Açma Kapama- Ses kısma taşlarına basıyoruz aynı anda . Daha sonra ekrana yeni bir arayz gelecek o zaman ses açma tuşuna basarak işlemi sonlandırıyoruz. Daha sonra olan işlemleri videodan takip edebilirsiniz. Ayrıca samsung galaxy note3 telefonunuza root atmak isterseniz bu linkten takip edebilirsiniz; note 3 root yapmak. Ben rootsuz telefon kullanmıyorum genelde. Biliyorsunuz yeni aldığınız telefon içinde bir sürü gereksiz uygulama oluyor. Çoğunu kullanmıyoruz ve bu uygulamalar arka planda çalışarak ramimizde gereksiz yere yer harcıyorlar.

Ayrıca pilde de harcama yapıyorlar. Bu yüzden ben kullanmadığım tüm uygulamaları siliyorum root atarak. Ayrıca biliyorsunuz note 3 telefonu 4 çekirdeklidir. Şuan piyasada olan telefonların hız kapasitesi olarak kat ve kat üstündedir. Root attıktan sonra cihaza tam erişim sağlıyoruz. Tüm ayarlamalarını kendimize göre yapabiliriz. Aynı anda çok fazla uygulama kullanmıyorsanız pil süresini artırmak için işlemci hızını düşürebilirsiniz. Zaten note 3 telefonunun sarjı 1 günden fazla gidiyor. Bu işlemleride yaparsanız bu süreyi uzatabilirsiniz.

Note 3 Rom

Yükleme dosyaları;

Note 3 rom yükleme dosyası indir.

Odin 3.07

Her hangi bir sorun ile karşılaşırsanız yorum kısmından sorununuzu bize iletebilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı oluruz hoşça kalın!

6 Yorum

  1. merhabalar bende samsung note 3 N9005q var. Başka sitelerde farklı yöntemler denedim ama olmadı. Bu modele göre android 7 rom varmıdır acaba.

  2. tamam hocam yaptım teşekkür ederim. biraz beklemem gerekliydi uzun sürdü biraz onun için bi kaç sefer denedim sonunda oldu:)(romu sammobileden buldum note 3 neonum)

  3. iyi günler. benim note 3 neo var root yapmaya çalıştım ama odin programında sol üst köşede recovery yazan yerde bootloader yazıp kaldı bayağı beklememe rağmen herhangi bir değişiklik olmadı ve şuan telefon açtığım
    “Firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies&try again” hatası verdi ne yapmalıyım?

    • Merhabalar, yazıda verilen dosyaları mı kullandınız? Yazıda Samsung Galaxy Note 3 N9005 sürümü için verilen dosyalardır. Neo için başka dosyalar gerekli idi. Verilen uyarı romu baştan yüklemeniz. Sammobile’den telefon modeliniz uygun rom dosyasını indirip odin programı yardımı ile telfonu download moduna alarak tekrardan kurunuz. Ardından root işlemine geçiniz. Neo sürümü için root dosyası bulamaz iseniz buradan yardım isteyebilirsiniz.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.