Geleceğe İz Bırakan Robotlar

1308
Geleceğe İz Bırakan Robotlar

Sürdüğü bisikletle saatte 10 km hıza ulaşabilen bir robot düşünün, tamamen otonom bir şekilde bisiklet üzerinde direksiyonu bıraksa bile dengesini sağlayabilen bir robot!

Tasarımcısı Masahiko Yamaguchi bir tebriği haketmiyor mu?

Ve robot berberler sahnede! Hiç bir robotun saçınızı size zarar vermeden kesebileceğini ve kesim sonrası kusursuzca yıkayabileceğini düşündünüz mü?

Hayal edemeyenler için robotik teknolojisi gururla sunar!

Egzersiz yapmak zor mu geliyor? İşte bu robot tam size göre, Tokyo Üniversitesi, sizin yerinize de egzersiz yapabilen bir robot tasarladı! Kengoro ile tanışın!

Tek başınıza şınav, mekik ve barfiks çekmek zor mu geliyor?

Kengoro sizi taklit ederek istediğiniz her saniye size eşlik edecektir!

Bir badmington arkadaşına mı ihtiyacınız var? Kengoro imdadınıza yetişecektir!

Kengoro hiçbir robotun yapamayacağı türde hareket eder, tıpkı insan gibi, işte Kengoro:

Bisiklet süren, traş eden, sizinle spor yapan, kısacası gelecek size hizmet eden robotların geleceğidir. İnsanlara, insanlığa zarar vermeden hizmet etmeleri umuduyla!.

Önceki İçerikYaya Olarak Sorumluluklarımız Nedir
Sonraki İçerikKalibrasyon Nedir
Utkay Nesim Gögebakan
1984 senesi Bursa doğumluyum, Bursa'da yaşıyorum. 2010 senesinde Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden lisans diplomamı aldım. Otomasyon dalında uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra 2 yıl boyunca Dijital Tekstil Baskı Makineleri sektöründe Teknik Servis Mühendisi olarak baskı makinalarının mekanik, elektronik ve yazılım kurulumlarını ve bakımlarını gerçekleştirdim, renk kalibrasyonu dalında uzmanlaştım. Makine sektörünün ardından otomotiv sektörüne yönelerek Kaynak Prosesinde Yalın Çalışmacı olarak 2 sene hizmet verdim ve son durağım olan Kalite alanında görevimi sürdürmeye devam ettim. Güncel olarak yurtiçi ve çoğunlukla yurtdışı birçok Tier 2 firmadan sorumlu Tedarikçi Kalite Geliştirme Mühendisi pozisyonunda çalışmaktayım ve Bursa Teknik Üniversitesi'nde Uluslararası Ekonomi Politikası alanında yüksek lisansıma devam etmekteyim. İngilizce, Almanca ve Fransızca bildiğim yabancı diller arasındadır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.