Ana Sayfa Listeler Her Gün Yanlış Yaptığınız 9 Şey

Her Gün Yanlış Yaptığınız 9 Şey

Genel olarak gündelik yaptıklarımız oldukça donuk, değil mi? Her gün küçükcük eylemleri yerine getiririz ama bunları yapmanın doğru veya yanlış olup olmadığını kendimize neredeyse hiç sormayız.

1. Duşta fazla sabun kullanılması

Duşta fazla sabun kullanılmasıYaşlandıkça cildimiz daha kuru hale gelir. Sabun ise sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir, yani cildimizi daha da kötüleştireceği anlamına gelir. Asgari miktarda sabun tüketin ve yalnızca cilt kıvrımları gibi gerekli alanlarda kullanmaya çalışın. Vücudunuzdan aşağıya doğru akacak olan sabunlu su, temiz kalmanız için fazlasıyla yeterli olacaktır.

2. Dinlenme molalarınızı planlamadan çalışmak

Hepimizin en üretken olduğu bir çalışma saati vardır. Bu saatler boyunca konsantre olmak, uyarı ve ilham vermek ve sonuç olarak mükemmel sonuçlar elde etmek daha kolay görünüyor. Sorun şu ki, verimli saatleri bulmaya çalışmıyoruz ve onlardan faydalanamıyoruz.
Motivasyonlu olduğunuzu düşünüyorsanız ve 11’den 13’e odaklanıyorsanız, 12’de bir mola vermeyin. Dinlenme molalarınızı planlayın, böylece verimliliğinizi kesmezler.

çalışan bayan3. Patronunuzun WhatsApp iletilerine cevap vermek

İş hayatıyla özel hayat arasındaki sınırları belirlemek önemlidir. Psikologlar, iş problemlerini tartışmamamız veya WhatsApp gibi anında mesajlaşma uygulamalarına profesyonel ilişkileri birbirine karıştırmamızı tavsiye etmektedirler. Çünkü onları kişisel bir şey olarak görüyoruz. İş yerinde üstlerinizle olan ilişkilerinizde WhatsApp kullanırsanız, son iletiyi alıp almadığınızı ve yok saymayı seçtiğinizi görebilirler :)

WhatsApp4. Makarna suyuna yağ eklenmesi

Makarnanın pişirme suyuna yağ ilavesi, sosun makarnaya yapışmasını önleyecektir. Mükemmel makarnayı pişirip birbirlerine yapışmasını önlemek için, doğru miktarda su kullanmanız yeterlidir: 100 gram kuru makarna için 1 litre veya 100 gram taze makarna için 1.5 litre.

Makarna suyuna yağ eklenmesi5. Kağıt havlu kullanarak ellerinizi kurutma

Ellerimizi umumi tuvallerde kurutmak için ne kadar kağıt kullandığımızı merak ettiniz mi? Milyonlarca kilo! Gezegenimiz için yapabileceğimiz basit bir şey var: kağıt havluyla kurutmadan önce ellerinizi iyice sallayın. Kolay görülebilir, ancak dünyayı kurtarmanıza yardım eder.

Kağıt havlu kullanarak ellerinizi kurutma6. Göğsünüzle solunum

Göğüs değil de diyafram kullanarak nefes alıp vermeye konsantre olun. Doğru oksijenasyon, sinir sisteminiz üzerinde olumlu etkilere sahiptir, kan basıncını düşürmeye yardımcı olur, inflamasyon ve ağrıları azaltır, genel fiziksel sağlığı geliştirir ve stresten uzak tutar.

Nefes almayı öğrenirseniz, duygularınızı yönetmenize de yardımcı olur.

Göğsünüzle solunum7. Dişlerinizi sadece yatay fırça hareketleriyle fırçalama

Dişlerinizi yalnızca yatay hareketlerle fırçalama ve diş ipini kullanmayı unutmak muhtemelen en yaygın ama en ciddi hatalardan birisidir. Dişlerin doğru bir şekilde fırçalanması, diş etlerinden diş kenarına kadar gerçekleştirilen kısa dikey hareketleri içermektedir. Ve bir şey daha var: uygun fırçalama 2-3 dakika sürmektedir, ancak maalesef çoğumuz bu basit kuralı görmezden geliyoruz.

Dişlerinizi sadece yatay fırça hareketleriyle fırçalama8. Hazırlıksız egzersize başlama

Çok fazla egzersiz yapmak, ısınma hareketleri ve kısa molaları atlamak vücudunuz için zararlı olabilir. Isınma ve esneme egzersizlerinizi programınıza dahil etmek ve yoğunluğunu kademeli olarak arttırmak önemlidir. Yaralanmaları önlemek istiyorsanız, egzersiz bitiminde bu germe egzersizlerini unutmayın.

Hazırlıksız egzersize başlama9. Bir paket cips bırakma

Bazı kişiler yarısı yenmiş cips paketlerini klips kullanarak bazıları ise çantanın açılmamasını umarak yarıya katlanmış halde bırakmaktadırlar. Ancak çantalardan dökülen cipslerinizle başa çıkmanın başka bir yolu var. Bu akıllı yöntem origami ile esinlenmiştir, Japon sanatı ve kağıt katlama tekniği farklı nesnelerin oluşturulması için kullanılır.

arıcılık malzemeleri
Elif Yaldız
Elif Yaldız
2. Sınıf Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğrencisi. Burada sizlerle bilgi alış verişinde bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.

Yazar Ol arıcılık malzemeleri

Yeni Yazılar

Dans Eden Robotlar – Boston Dynamics Robotları

Son zamanlarda oldukça sık bir şekilde her yerde karşımıza çıkan dans eden robotlara denk gelmişsinizdir. Geçtiğimiz günlerde Hyundai’nin satın aldığı robotik sistem çalışmaları ile...

Yalın Üretim Sistemi

Yalın üretim kavramıyla ilk nerede tanıştım? Bu kavramla ilk kez imalat stajımı yaparken karşılaştım. Raporumun imalat ve yönetime dair iyileştirme-geliştirme kısmında maliyet, süre, malzeme...

Vakum Torbalama Yöntemi

Vakum torbalama yöntemi kompozit üretim yöntemlerinden biridir. Vakum torbalama yöntemini daha iyi anlayabilmek için öncelikle kompozitten bahsedelim. Kompozit nedir? Kompozit malzeme belirli bir amaca yönelik...

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Teknoloji hayatımızın bir parçası olmaktan çıktı artık teknoloji hayatımız oldu. Yeni teknolojiler geliştirildikçe var olan teknolji ve teknolojik aletlerde gelişiyor ve değişiyor. Örnek olarak...

Mühendislik Maaşları

Jeoloji Mühendisliği Maaşları

Bu yazımızda jeoloji mühendisliği maaşları hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde eğitimi verilmekte olan mühendislik dallarından birisi de jeoloji mühendisliği olmaktadır. Jeoloji mühendisliğinden mezun olmuş kişiler...

Maden Mühendisliği Maaşları

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda maden mühendisliği maaşları hakkında bir takım bilgiler vereceğim. Maden mühendisliği, çeşitli yöntemleri kullanarak madenlerin bulunması, kazılar sonucu çıkarılması, değişik metodlar...

Geomatik Mühendisliği Maaşları

Geomatik mühendisi kimdir? Uzay teknolojileri ve bilgi teknolojileri gün geçtikçe geliştiğinden dolayı, bu gelişmelerle birlikte Geomatik Mühendisliği bölümünün de değeri artmaktadır. Uydular aracılığıyla elde edilen...

Mekatronik Mühendisliği Maaşları

Mekatronik, robot teknolojisi ile birçok bölümün birleşmesinden oluşan bir daldır. Robot sistemlerinin kontrol edilerek yapılan tüm üretimlerde mekatronik mühendislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Mekatronik mühendisliği geçmişi...