İndirimli Ürün Alma Tüyoları

1355
İndirimli Ürün Alma Tüyoları

Günümüzde asgari ücretle geçinen bir aileyi düşündüğümüz zaman gerçekten işin içinden çıkılmaz bir hâl alıyor. Bu insanlar ev kirası, elektrik, su, yakıt, telefon parası, gıda, çocuk varsa çocuğun masrafları (çocuk sayısı fazla da olabilir) giyim vs. derken kıt kanaat geçinmektedir. İleriye yönelik birikim yapayım dese elde avuçta para kalmıyor ki nasıl yapsınlar. İster istemez burada ekonomik olmak giriyor devreye. Ekonomik derken her şeyin kalitesizini almak gelmesin aklınıza. Tabiki de her şeyin iyisini ve indirimli olanını alacağız. Sadece ucuz olması değil iyi olması da önemli. Unutmayalım ki “ucuz etin suyu kara olur” demişler.

araba kiralama

Peki, bu kadar gider varken nasıl hem kaliteli alışveriş hem de birikim yapacağız. Kaliteli deyince aklımıza haliyle pahalı olması geliyor. Ama öyle değil kaliteli ve indirimli olanını alacağız. Şöyle bir düşünelim: İndirimli ürün alma tüyoları nasıl oluyor? Diyelim ki market alışverişi yapacağız. Çevremizde o kadar çok alışveriş merkezi var ki adım attığımız her yer market. Her gün hemen hemen hepsinde bütün markalarda indirim reyonları bulunuyor.

Vaktimiz varsa buraları gezerek ya da indirim broşürlerini inceleyerek bizim için en uygun olanını alacağız. Hatta imkânımız varsa, ambalajlı bozulmayan (deterjan gibi) ya da son kullanım tarihi uzun olan ürünleri alıp evde depolayabiliriz. Ne de olsa hepsi evimizde lazım olan ürünler. Ne demişler “sakla samanı, gelir zamanı”. Bu en basitinden bir market alışverişiydi. Genel olarak alışverişte indirim tüyolarını şöyle sıralayabiliriz:

Ne alacağımıza karar vererek evden çıkalım ve alışverişte kararlı olalım. Yoksa olur olmaz şeyleri alır haddinden fazla para harcayarak bütçemizi sarsarız. Alışverişi mümkünse nakit olarak yapalım. Kredi kartlarını kullanırken sanki geri ödemesi olmayacakmış gibi davranıp çok fazla harcama yapabiliriz. Sezon sonu indirimlerinden faydalanalım. İster kıyafet olsun, ister ayakkabı olsun vs. Sezon sonlarında çok fazla indirime giriyor. Böylelikle aynı parayı ödeyerek 1 yerine 2 ürün alabiliriz. Modası asla geçmeyen ürünleri, her zaman kullanılabilen renkleri tercih edin. İddialı renklerden uzak durun.

Özel günlere yönelik indirimleri kaçırmayın. (anneler günü, sevgililer günü vs)

İnternet alışverişi son yıllarda çok yapılan bir alışveriş yöntemidir. Güvenli sitelerden indirimleri takip edebilir hatta indirim kuponları alıp alışverişimiz daha uygun fiyata yapabiliriz. Tarzımızı belirlemeliyiz. Kendimize neyin yakışıp yakışmadığını iyi bilmeliyiz. Hatta arkadaşımıza danışmalıyız. Böylelikle bir anlık gözümüze güzel gelen bir kıyafeti indirimde diye almaya kalkmayın. Bu tür kıyafetler sadece gardırobunuzda yer kaplar. Ayrıca paranızda boşa gitmiş olur. Gitti paracıklar diyerek sonra yakınırız.

Az Benzin Yakan Arabalar

Zamansız alışveriş yapın. Mesela gezmeye çıktınız. Bir mağazaya girdiniz çok beğendiğiniz bir kıyafet inanamayacağınız şekilde indirime girmiş. İşte bu indirimi kaçırmayın ve hemen alın. Neyle kombin edeceğim diye düşünmeyin. Daha sonra elinize gelir ve mutlu olursunuz. Halk pazarlarını gezelim. Buralarda mağazalardan çok pahalı aldığımız ürünleri çok çok daha uygun fiyata alabiliriz.

Pazarlık yapılması gereken yerlerde çok iyi pazarlık yapın ve uyanık olun. Böylelikle kazık yedim diye sonradan üzülmezsiniz. İndirimli alışveriş bizim için çok önemlidir. Hem bütçemizi sarsmamış hem de ileriye yönelik birikiminizi rahatlıkla yapmış oluruz.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.