Mısır’daki Piramitlerin Diziliminin Mars İle İlişkisi

8336
Mısır'daki Piramitlerin Diziliminin Mars İle İlişkisi

Merhabalar yazımıza başlamadan önce yapılan tespitin bilimsel bir açıklaması yoktur. Sadece kişisel bir tespittir. Mühendis Beyinler sitesi olarak çok fazla yabancı bloğu takip ediyoruz. Çoğu yazımız bu bloglardan çeviri yapılarak sizlere ulaştırılmaktadır. Bu gün sizlere bahsetmek istediğimiz konu Mısır’daki Piramitlerin dizilimi ile Mars’ta bulunan bir takım sıra dağları arasında ki ilişkiden bahsedeceğiz.

Sizler için daha açıklayıcı olması için youtube kanalımıza bir adet video yükledik. Videoyu kendimiz hazırladık. Umarım açıklayıcı olmuştur. Ayrıca youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayınız.

Mısır’daki Piramitlerin Dizilimi, Mars’daki Dağların Dizilimi ile Aynı mı?

Mısır kumlarının birer parçası gibi duran giza piramitleri insanoğlunun başarısının doğasını gururla tanık ederler. Onlar bir anlamda devamlılığını sürdüren bir anda ise yok olup giden topraların birer anıtıdır. Bugün  Piramitler Kuzey Afrika topraklarında mhenk taşları gibi durmaktadır. Onlar en az çöller dağlar niller nehri kadar bu bölgenin birer doğal parçasıdır. Modern Mısır antik Mısır’ı geri bıraksada hala modern Mısır’ın değerli yapıtlarıdır.

Piramitler nasıl yapıldı? Bu sorunun cevabını benim kadar sizlerinde merak ettiğini düşünüyorum. Günümüzde bu kanı ile ilgili çok fazla sav veya teori bulunmaktadır. Kimileri uzaylılar yaptı kimileri ise mısırlılar tarafından yapıldığı söylenmektedir. Bu yazımız piramitlerin nasıl yapıldığı ile değil daha çok ilginç bu keşif hakkında olacaktır.

Şaşırtıcı bu keşif, Mısır Piramitleri; Giza, Khafre, Menkaure ile Marsta bulunan Ascraeus Mons, Pavonis Mons, Arsia Mons arasında bir bağlantı olduğu söylemektedir.

Veriler googleda bulunan haritalardan elde edilmiştir. Bu haritaların linkleri:

3 Yorum

  1. Orion takım yıldızı varken gözümüzün önünde , Marstaki dağ sırası ile bağlantı kurmak zorlama bir benzerlik.

  2. Yeni kesfettim ama keyifli bir sayfa sosyal medyada okadar abuk subuk haberlerin arasında kayboluyor insan yaptığınız çalışmalar için tebrik ederim yakından ilgilendiğim konular yıllardır okurum ama bilgi tazelemek güzelbirşey başarılar

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.