Ana SayfaBilimModern Teknolojiyle Dönüşüm: Robotik Diz Protezi Ameliyatı

Modern Teknolojiyle Dönüşüm: Robotik Diz Protezi Ameliyatı

Robotik diz ameliyatı gelişmiş teknoloji ile yapılan işlemlerden biridir. Bu ameliyat oldukça hassas bir şekilde yapılmaktadır. Milimetrik hesaplar doğrultusunda gerçekleşen kontrollü cerrahi müdahaleler sayesinde diz ameliyatı tamamlanmaktadır. Bilgisayar destekli robotik diz protezi ameliyatı sayesinde en ufak detaylar incelenmektedir.

robotik diz protezi ameliyatı

Cerrahı ameliyatlar arasında yer alan bu sistem sayesinde robotik cihaza bağlı olan diz ile operasyon gerçekleşmektedir. Robotik diz protezi ameliyatı hassas yapılan ve son derece kontrollü bir şekilde ilerleyen operasyonlar arasında yer almaktadır.

Robotik Diz Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Robotik diz protezi ameliyatı tamamen gelişmiş teknoloji ile yapılan işlemlerden biridir. Eklem protezi olarak da yapılan bu işlemler geleneksel diz ameliyatlarından farklı olarak son derece hassas bir şekilde yapılmaktadır. Bu operasyonları kemik ve kıkırdak bölgelerinde yer alan protezlerin çıkarılıp yapay eklemler yerleştirilmesi ile yapılmaktadır.

Aynı zamanda bu işlemlerin hassas ve bilgisayar destekli bir şekilde yapılması da milimetrik hesaplamaları net bir şekilde ortaya çıkartmaktadır. İşlem sonunda hastanın anatomik özellikleri toplanarak en başarılı cerrahi müdahale tamamlanır.

Robotik Diz Protezi Ameliyatının Önemi Nedir?

Başarı oranı çok yüksek olan robotik diz protezi ameliyatı sayesinde pek çok kişi daha sağlıklı eklemlere sahip olmaktadır. Bu protezlerin diz bölgesine yerleştirilmesi ile kişi sağlıklı hareket etme kabiliyetine geri dönmektedir.

robotik diz protezi ameliyatı yorumlar

Yapılan operasyon sırasında görsel, işitsel ya da titreşimi uyarılar üzerinde herhangi bir hata payı olmasına izin verilmemektedir. Aynı şekilde ince ayarlamalar sayesinde tüm aşamalar hassas bir şekilde yapılır. Profesyonel diz ameliyatı işlemlerinden biri olan robotik diz protezi ameliyatı sayesinde diz eklem yapısına uygun yapay eklem takılır.

Robotik Diz Protezi Ameliyatında Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Diz protezi ameliyatında hasarlı olan eklemler için ona birebir uyum sağlayan diz protez parçaları kullanılmaktadır. Yapay olarak adlandırılan bu parçalar sayesinde daha yüksek kalitede malzemeler tercih edilmektedir. Metal ve plastik alaşımlı olarak üretilen polimer malzemeler kullanılmaktadır.

Diz protez işlemleri kobalt krom ve titanyum malzeme kullanımı ile gerçekleşmektedir. Bu tür operasyonlar hastaların anatomik bilgileri incelenerek yapılmaktadır. Böylelikle en sağlıklı sonucu elde etmek mümkün hale gelir.

Büşra Çelik
Büşra Çelik
Yazılarımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorum kısmından sizlerde ekleme yapabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?