Ana SayfaAndroid Root ve RomlarSamsung Galaxy Note 2 N7100 Android 4.3 Güncelleme

Samsung Galaxy Note 2 N7100 Android 4.3 Güncelleme

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Galaxy Note 2 N7100 model telefonumuzu nasıl resmi Android JellyBean sürümüne güncelleyebileceğimizi anlatacağım. Biliyorsunuz henüz Türkiye’de Galaxy Note 2 N7100 için Android 4.3 JellyBean güncellemesi gelmedi

Note 2 N7100 Android 4.3 Güncelleme

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Güncelleme dosyaları (Henüz Türkiye için yayınlanmış bir sürüm yok!)
Aşağıdaki ROM dosyaları genel olarak Türkçe dil desteğine sahipler. Linkte bulunan rom Rusya’da yayımlanan orjinal romdur. Ancak aksi bir durumda dil sorunu vs. olur ise yine dil paketlerinden türkçe dilini kullanabilirsiniz.

Güncellemeyi odin programı ile bilgisayardan manuel olarak yapacağız. Öncelikle aşağıda ki link vermiş olduğum dosyayı indiriniz. Ardından içindeki dosyaları klasöre çıkartınız. Arşiv içerisinde güncelleme dosyası ve odin programı bulunmaktadır.

İlk yapacağımız iş ; Telefonumuzu download moduna almak.( Power tuşu+menü tuşu+ ses kısma tuşu)

Note 2 Download Modu

note 2 download modu
note 2 download modu

Ardından arşiv içerisinde bulunan odin programımızı yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Odin programını çalıştırdıktan sonra telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Kısa bir süre sonunda bilgisayarımız gerekli sürücüleri yükleyerek cihacımızı görmüş olacaktır.

Odin programı cihazımızı gördükten sonra ( aşağıda ki resim gibi) PDA seçeneğine tıklayarak güncelleme dosyasının yerine gösteriyoruz. Gösterdikten sonra bir kaç saniye bekleyecektir.

Ardından hazır olduğunda Start seçeneğine basarak yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 2 N7100 Android 4.3 jellybean Güncelleme

Yükleme yaklaşık 10 dakika civarı sürmektedir. Yükleme bittiğinde telefon kendiliğinden kapanıp sonra tekrar otomatik olarak açılacaktır. Romu bizzat kendim denedim. Kendi cihazımda başarılı bir şekilde kurdum.

Tebrikler, herhangi bir sorun çıkmadıysa N7100 Note 2‘nizi başarılı bir şekilde Android 4.3 JellyBean sürümüne güncellediniz. Herhangi bir sorun oluşması halinde bunu bizimle aşağıdaki yorum kısmında paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Rom dosyasını İndirmek için drive.google.com/file/d/0B2gh-qJh1_wdam9QR05mVjB0cG8

Klon Imei olup güncelleme sonrası ses veya şebeke yok sorunu yaşayan Note 2 N7100 Kullanıcıları;

Eğer elinizde imei numarası değiştirilmiş bir N7100 Samsung NOTE II modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeniz gelmez. İmei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor . Eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. Kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

Şayet elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız. Yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. Aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. Farklı ise değiştirilmiştir.

mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

Ülkemizde İmei değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur. Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal imeisine döndürüp vergisini ödeyip pasaporta işlettirinki ileride başınıza gelebilecek belalardan uzak kalmış olun.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?