Rise Of Nation Tam Ekran Sorunu Çözümü

5744
Rise-of-Nations

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda gelen bir istek üzerine hazırlıyorum. Rise of Nation çok eski bir Microsoft Oyunudur. Rise of Nations, yüzeysel bakıldığında normal bir strateji oyunu gibi. Oyuna bir üsle başlayıp, ardından birkaç bina yaparak hammadde toplamaya, ve bir ordu kurup düşman kentlerini yağmalamaya çalışıyorsunuz. Fakat Rise of Nations’u bir klasik yapan ufak oynanış ayrıntıları. Rise Of Nation nations full screen yapımı.

Rise Of Nation Tam Ekran Sorunu

Gelen sorun şu şekilde. Win 7 de oyun açıldığında ekran ayarları olarak sadece 2 seçenek bulunması ve ekran yarım olması. Oyunu tam ekran oynamak için bir kaç adım gerekecek. Bunlar şu şekilde:

1. Adım

Düzen den klasör arama seçeneklerine tıklıyoruz.

klasör arama seçenekleri

2. Adım

1. adımı geçtikten sonra gizli klasörleri görünür yapıyoruz.

gizli klasörleri gösterme

3. Adım

Bu dizini açıyoruz.  C:\Users\<Your User Name>\AppData\Roaming\Microsoft Games\Rise Of Nations

4. Adım

Açtığımız dizinden rise 2.ini dosyasını açıyoruz. Açtıktan sonra böyle bir notepad dosyası karşımıza çıkacak. Oradan ‘AllowAllResolutions=0′ bu şekilde değiştiriyoruz  ‘AllowAllResolutions=1′ .

Rise-of-Nations tam ekran sorunu

Değiştirip kaydediyoruz. Oyunu tekrar açtığımızda Option menüsünden Video ayarlarına geçiyoruz. Orada hemen sağ üst bölümde bulunan ekran kartı ayarlarını en yüksek yaparak geniş ekranda oyunu oynayabilirsiniz.

Yazımızı Beğendiniz mi?
Önceki İçerikUzay Araçları Nasıl Hareket Eder
Sonraki İçerikCam Şişeye Gemi Nasıl Yapılır?

Bilim konuları,mühendislik, sağlık,proje ve bilişim teknolojileri ağırlıklı makale ve haberlerin yer aldığı kaynak site olarak tanımlayabileceğimiz Mühendis Beyinlerın asıl amacı, kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek, Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.