İşletme Yönetimi Bölümü

2477
isletme-yonetimi-bolumu

Günümüzde birçok farkı alanda bölümler üniversitelerin ilgili fakültelerine açılmakta ama birçoğu iş bulma açısından zor olmaktadır. İşletme yönetimi bölümü bu zorluklardan tamamen farklı olarak birçok alanda okuyan gençlere kolay iş bulma stratejileri sunmaktadır. Bölüm 2 yıllık bir uygulama olup eğitim dili ise Türkçe yapılmaktadır.

İşletme yönetimi bölümü nedir

işletme yönetimi bölümü nedir, nerelerde iş olanakları sunmaktadır bir çok öğrencinin kafasında soru işaretleri bulunmaktadır. Oldukça geniş kapsamlı olan işletme bölümü yönetimi şu şekilde tarif edilebilmektedir. İşletme yönetiminin kavramlarını, teorisel özelliklerini, kuralları ve uygulamaları hakkında eğitim verilen bölümün adıdır. İşletme yönetimi bölümü pazarlama, muhasebe, yönetim, finansman ve insan kaynakları ile ilgili bilgileri ele alan ve inceleyen bölümdür.

isletme-yonetimi-bolumu-nedirİşletme yönetimi bölümünün amaçları nelerdir?

  • İşletme mesleği ile ilgili kendi bilgileri ile çağdaş teknolojik bilgileri bütünleştiren elemanlar yetiştirmek
  • Gerekli kaynakları ve işgücünü en kısa zamanda verimli bir şekilde kullanmak ve kullandırmak için çalışkan bireyler yetiştirmek
  • Çalışabilecekleri birçok alanda yönetici yardımcılığı ya da orta düzey yönetici pozisyonlarında sorumluluk bilgisini aşılamak.
  • Gerçek çalışma hayatında kullanacağı bilgi ve belgeleri tanıyan bireyler yetiştirmek.
  • İşletmecilik mesleği ile ilgili her türlü sorumluluğa hâkim bireyler yetiştirmek.
  • Çalışma hayatında meslek ahlakının kurallarını en iyi şekilde kavrayacak bireyler yetiştirmek.

Eğitim verilen derler nelerdir?

İşletme yönetimi bölümü dersleri genel ekonomi, genel işletme, temel hukuk, mesleki sorumluluk ve etik, ingilizce, tarih, Türk dili, yaratıcılık ve girişimcilik, finansal muhasebe, temel bilgi teknolojileri, toplam kalite yönetimi, bilgisayarlı muhasebe, zaman ve toplantı yönetimi, eğitim geliştirme ve kariyer yönetimi, insan kaynakları yönetimi, ticari hukuk, reklamcılığa giriş, reklam ve tanıtım kampanyaları gibi derslerde eğitim alınmaktadır.

İşletme yönetimi bölümü çalışma alanları çok geniş olup iş bulma olanakları oldukça fazladır. meslek yüksek okulları bölümlerinde en çok tercih edilen bölümler arasında ilk sıralardadır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.