Samsung Galaxy Note 3 N9005 4.4.2 Güncelleme

8
1
note3-kitkat-442

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 model telefonumuzu nasıl resmi 4.4.2 kitkat sürümüne güncelleyebileceğimizi anlatacağım. Biliyorsunuz henüz Türkiye’de Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 için Android 4.4.2 Kitkat güncellemesi gelmedi. Rom Rusya’da yayınlanan orjinal romdur.

Note 3 N9005 4.4.2 Güncelleme

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Güncelleme dosyaları (Henüz Türkiye için yayınlanmış bir sürüm yok!)
Aşağıdaki ROM dosyaları genel olarak Türkçe dil desteğine sahipler. Linkte bulunan rom Rusya’da yayımlanan orjinal romdur. Ancak aksi bir durumda dil sorunu vs. olur ise yine dil paketlerinden türkçe dilini kullanabilirsiniz.

Güncellemeyi odin programı ile bilgisayardan manuel olarak yapacağız. Öncelikle aşağıda ki link vermiş olduğum dosyayı indiriniz. Ardından içindeki dosyaları klasöre çıkartınız. Arşiv içerisinde güncelleme dosyası ve odin programı bulunmaktadır.

İlk yapacağımız iş; Telefonumuzu download moduna almak. (Power tuşu+menü tuşu+ ses kısma tuşu)

Download Modu

note 2 download modu
Note 2 Download Modu

Ardından arşiv içerisinde bulunan odin programımızı yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Odin programını çalıştırdıktan sonra telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Kısa bir süre sonunda bilgisayarımız gerekli sürücüleri yükleyerek cihacımızı görmüş olacaktır. Samsung Galaxy Note 3 N9005 4.4.2

Odin programı cihazımızı gördükten sonra ( aşağıda ki resim gibi) PDA seçeneğine tıklayarak güncelleme dosyasının yerine gösteriyoruz. Gösterdikten sonra bir kaç saniye bekleyecektir.

Ardından hazır olduğunda Start seçeneğine basarak yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Yükleme yaklaşık 10 dakika civarı sürmektedir. Yükleme bittiğinde telefon kendiliğinden kapanıp sonra tekrar otomatik olarak açılacaktır. Romu bizzat kendim denedim.

Tebrikler, herhangi bir sorun çıkmadıysa Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005‘nizi başarılı bir şekilde Android 4.4.2 Kitkat sürümüne güncellediniz. Herhangi bir sorun oluşması halinde bunu bizimle aşağıdaki yorum kısmında paylaşmaktan çekinmeyiniz.

İlginiz için teşekkürler diğer yazımızda görüşmek üzere.

Önceki İçerikTürk Havacılık Tarihi
Sonraki İçerikİnsansız Hava Araçları
Oğuzhan Mallı
Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

8 Yorum

 1. Elimde samsun galaxy note 3 live demo unit var.. bunu normal hale getirmenin yolunu arıyorum ama yapamadım tüm rootları romları denedim.. şimdi ise eki haline çeviremiyorum.. SM-N9005 serisi galaxy note 3

  teşekkürler
  İsmail

  • Merhaba Oğuzhan abi,
   24 kasımda yazdığım msjdan sonra araştırmalarıma devam ettim ve çözmediğim sorun, demo olan note 3'ü cihazını N9005 serisine çevirmeyi başardım çevirmeyi başardım. sadece imei eklenerek normal aramalara açık bir şekilde kullanabileceğim.. benzer konularla ilgili tüm arkadaşlara yardımcı olabilirim.
   bilginize
   teşekkürler
   İsmail TABU

 2. Sorunsuz attım açılırken samsung yazısında kalıyor. bekliyorum geçmiyor tekrar 5.0 romu atmak istemiyorum. napmam lazım

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.