Pilotsuz F-16’nın Bombadan Kaçış Anı

1
12423
robolink-banner

Pilotsuz  uçaklarda uygulanan yapay zekanın akıl almaz olumlu sonucunu videoda izleyebilirsiniz. Gün geçtikte gelişen bilgisayarlar uçaklarda da kullanılmaktadır.

Pilotsuz Uçak Nedir? ( Otomatik Pilot Nedir? )Adı üzerinde tabir edilen Pilotsuz uçak; Herhangibi insan müdahelesi bulunmadan, hidrolik, mekanik ve elektronik sistemlerinin kullanılmasıyla ortaya çıkar. Halk dilinde (otomatik pilot) olarak adlandırılan bu sistem yolcu uçakları, keşif uçakları, savaş uçakları  ve bir çok uçak çeşitinde tercih edilir. Bu videoda yapılan çalışmalar sonucunda, otomatik pilot ile neler yapılacağını göstermektedir.

Paylaşır mısınız?
Eğitimimin 12 yılını Türkiye'de aldım ve üniversite eğitimimi yurt dışından gerçekleştiriyorum. Şuan havacılık ve uçak mühendisliği öğrencisiyim. Elimden geldiği kadar sizlerle bilgimi paylaşacağım.

1 Yorum

  1. QF kodlaması ile başlayan uçakları kullanarak amerikan hava kuvvetlerinin yerden kontrol edilen gerçek uçaklara karşı gerçek mühimmat ile atış yapmasını sağlamaktadır. Bu projenin bir önceki uçakları QF-4 ler idi. Eldeki QF-4’ler tatbikatlarda imha edildiği için artık eski F16 ları bu hale getirip eğitimlerde kullanacaklar.

    İyi günler

Düşünceleriniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here